Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Pięć popularnych technologii druku teczek reklamowych - która najlepsza?

23.03.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pięć popularnych technologii druku teczek reklamowych - która najlepsza?

Gama usług, jaką mają do swojej dyspozycji drukarnie, rośnie z roku na rok. Pojawiają się innowacje, dzięki którym klient może zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy. 
 

Technologia druku stale ewoluuje
 

Można powiedzieć, że niemal każda osoba, która pamięta erę Windowsa 95, bez trudu powinna wymienić pięć popularnych technologii druku. Rozpoczynaliśmy od technologii igłowej. Co ciekawe, mimo pojawienia się wielu nowocześniejszych standardów, ta wciąż znajduje się w użyciu. Filozofia działania „igłówek” nie zmieniła się zbytnio. Setki lub tysiące niewielkich igieł po kontakcie z papierem, nanoszą na niego odpowiednią warstwę tuszu lub atramentu. 
 

Trudno nie dostrzec, że druk teczek z wykorzystaniem tej technologii byłby nieuzasadniony ekonomicznie. Zarówno jakość druku, jak i czas niezbędny do stworzenia teczki z nadrukiem byłby zbyt długi. Na szczęście z pomocą przychodzą drukarnie on-line, na przykład OpenPrint - www.openprint.pl/teczki-standard.
 

Obecnie dużą rozpoznawalność budują sobie drukarki laserowe nowej generacji. Tonery już od pewnego czasu są o wiele bezpieczniejsze dla środowiska niż kilka lat temu. Wzrosła też ich wydajność. Za całkiem przystępne kwoty można kupić drukarkę laserową, która potrafi drukować zarówno dokumenty czarno-białe, jak i kolorowe. Te urządzenia zwykle mają świetną relację ceny do ilości wydrukowanych stron.
 

Drukarka do firmy to zupełnie inna bajka
 

Jeśli uważacie, że zwykła drukarka, jaką macie w domu z powodzeniem sprawdzi się w firmie, to muszę Was rozczarować. Być może w małych zakładach, gdzie nie drukuje się dużo materiałów, taki sprzęt jakoś się obroni, jednak zwykła drukarka nie poradzi sobie z profesjonalnym drukiem na najwyższym poziomie.
 

Weźmy za przykład druk teczek. Mogą być one stosowane w firmie zarówno do zamkniętego obiegu dokumentów, jak i w celach marketingowych. Teczki z nadrukiem są obecnie na topie, bowiem jest to prosty, a zarazem bardzo skuteczny gadżet, który może zapewnić budowanie pozytywnego obrazu firmy. Inaczej patrzymy na przedsiębiorcę, który wyciąga materiały z profesjonalnie przygotowanej teczki, a inaczej na osobę, która dzierży w dłoni zwykłą, kupioną w sklepie teczuszkę. 
 

Profesjonalny druk teczek ofertowych to dość wąska specjalizacja na rynku. Tematem zajmuje się wiele firm, jednak za sprawą stosowanych technologii, efekty mogą być zgoła różne. Lepiej powierzyć wydruk teczek ofertowych drukarni online z prawdziwego zdarzenia. Takiej, która ma sprzęt i zasoby ludzkie, by szybko wykonać dla nas zlecenie.
 

Technologie używane przez profesjonalistów
 

W tytule wpisu obiecałem Wam pięć technologii druku. Pora na przedstawienie dwóch ostatnich, do których dostęp mają tylko firmy, które dysponują odpowiednim zapleczem technologicznym. Pierwszą z nich jest druk offsetowy. Obraz przenoszony jest z płaskiej, uprzednio naświetlonej w naświetlarce CTP formie, by ostatecznie znaleźć się na podłożu drukującym. 
 

Druk offsetowy często znajduje zastosowanie w zamówieniach realizowanych na wielką skalę. Offset ma też tę zaletę, że pozwala na zachowanie bardzo wysokiej jakości wydruku. Jeśli matryca została dobrze przygotowana, to jakość tej technologii plasuje ją bardzo wysoko. Na pewno jest to sposób, który docenią perfekcjoniści, dla których najwyższa jakość to priorytet.
 

O wiele popularniejszą metodą jest jednak druk cyfrowy. Zaletą jest to, że ta technologia zawsze daje nam margines błędu. Nawet jeśli w trakcie druku zauważymy, że druk naszych teczek firmowych nie jest taki, jak oczekiwaliśmy, można szybko zatrzymać maszynę, nanieść poprawki i kontynuować. Bez generowania niemal żadnych kosztów dodatkowych.

 

Znaczenie odgrywa też czas. Wydrukowana w technologii cyfrowej teczka ofertowa z nadrukiem będzie od razu gotowa. Nie trzeba czekać, aż atrament wyschnie. Można od razu ją wziąć w dłoń i ruszyć na spotkanie biznesowe.
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.17901515960693