Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Kompetencje fundamentem rozwoju

03.10.2019, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kompetencje fundamentem rozwoju
W Szwarcenowie (pow. nowomiejski), na terenie PPUH „Ziemar”, znajduje się Centrum Kompetencji BASF. Wieloletnią współpracę z BASF podsumowuje prezes „Ziemaru” Zbigniew Ziejewski.
 
Od czego rozpoczęła się współpraca firm „Ziemar” i BASF?
 
Inspiracją do współpracy z BASF był fakt, że ogromną część działalności mojej firmy zajmuje nasiennictwo. Aby rozwijać się i osiągać coraz wyższy poziom w tej dziedzinie, potrzebne są odpowiednie kompetencje, a BASF jest podmiotem, który te kompetencje posiada.
 
Jakie działania realizuje Centrum Kompetencji BASF?
 
Co roku w czerwcu w Centrum Kompetencji BASF organizujemy Dni Pola. Zaproszeni rolnicy mogą zobaczyć, jak wyglądają zasiewy zbóż czy rzepaku, które potraktowane odpowiednimi zabiegami prezentują swój potencjał i wigor. W tym roku podczas Dni Pola BASF miała miejsce premiera wyjątkowego produktu do ochrony zbóż przed chorobami, zawierającego substancję czynną Revysol. Jestem przekonany, że ta substancja i oparte na niej produkty to przyszłość ochrony zbóż, a także innych gatunków roślin uprawnych.
 
Dzięki współpracy z BASF, na polach produkcyjnych korzystamy z najnowszych rozwiązań tej firmy. Aktualnie w uprawie rzepaku stosujemy Caryx® – preparat do zwalczania chorób i regulowania wzrostu, w uprawie zbóż Systiva® do zaprawiania materiału siewnego w celu zwalczania patogenów nalistnych i poprawy wigoru roślin jesienią oraz Pontos® do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Efekty działania tych produktów widać na polach. Mam na myśli lepszą jakość i większą ilość plonów, co z kolei przekłada się na wymierny zysk finansowy.
 
Dlatego zamierzam w dalszym ciągu bazować na technologiach BASF i korzystać z pomocy specjalistów tej firmy. W Centrum Kompetencji BASF organizujemy też szkolenia dla rolników. Dotyczą one zagadnień związanych z najnowszymi trendami w ochronie roślin i agrotechnice. Dzięki nim rolnicy w różnych okresach sezonu wegetacyjnego obserwują, jak prezentują się zasiewy.
 
Pana największy sukces to…
 
…firma, którą stworzyłem od podstaw. Zbudowałem nowe obiekty, magazyny, linie do zaprawiania nasion i produkcji pasz. Od 2004 r. korzystałem ze wsparcia inwestycji przy wykorzystaniu dofinansowań z programów unijnych. Działalność firmy opieram na dwóch gałęziach – nasiennictwie i produkcji drobiarskiej.
 
Cenię sobie ludzi, z którymi współpracuję, otaczam się kompetentną kadrą specjalistów, w tym także ekspertów z BASF. Moim bogactwem jest ich wiedza. Ludzie, z którymi współpracuję i których zatrudniam, to mój największy kapitał.
 
W czym upatruje pan perspektyw dalszego rozwoju?
 
Niezwykle istotnym elementem sukcesu jest współpraca, również międzynarodowa. Centrum Kompetencji BASF generuje nowe możliwości rozwoju, podążania za wiedzą, informacją i technologią – i to jest przyszłościowy kierunek.
 
Chciałbym, aby Centrum Kompetencji BASF służyło nie tylko rolnikom z powiatu nowomiejskiego, ale również powiatów ościennych – i do tego będę dążył.
 
Czy w napiętym grafiku znajduje pan czas na realizacje pasji i marzeń?
 
Staram się… Moim hobby są szachy i turystyka, szczególnie górska. Także w tej dziedzinie angażowałem się w działalność społeczną.
 
Byłem prezesem klubu turystyki górskiej, prowadziłem hotele studenckie, byłem pilotem międzynarodowych wycieczek zagranicznych, obszedłem wszystkie pasma górskie Europy, a dzięki współpracy z BASF także Himalaje.
 
 

..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.