Piątek, 15.11.2019, Imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Najlepsze ubezpieczenia na wakacje – co powinna zawierać polisa?

13.08.2019, 08:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Najlepsze ubezpieczenia na wakacje – co powinna zawierać polisa?

Każdy dłuższy wyjazd wiąże się z szeregiem spraw, które trzeba dopilnować. Bez wątpienia jest to organizacyjne wyzwanie. Trzeba wybrać miejsce, znaleźć nocleg, zaplanować transport i stworzyć plan przebiegu całego urlopu. Decydując się na wakacje nie można zapomnieć o jeszcze jednej, niezwykle istotnej kwestii – o ubezpieczeniu turystycznym.

Kiedy warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?
 

Ubezpieczenie turystyczne może okazać się bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Dotyczy ono zarówno następstw drobnych, nieszczęśliwych wypadków takich jak złamanie ręki po wywrotce na mokrej, basenowej podłodze, a także poważniejszych uszczerbków na zdrowiu np. choroby serca i udary. 

Przed skorzystaniem z danej oferty ubezpieczenia, warto jednak doczytać czego dokładnie ono dotyczy. Wiele ofert proponuje dodatkową ochronę. Jadąc na narty warto upewnić się, czy ubezpieczenie obejmuje następstwa wypadków sportowych. Osoby, które w podróż zabierają drogi aparat fotograficzny lub laptop, powinny zdecydować się na ubezpieczenie obejmujące ochronę utraconego i zniszczonego bagażu. Chcesz czuć się bezpiecznie? Dowiesz się więcej na: kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne – porównywarce ubezpieczeń turystycznych. 


Co powinna zawierać najlepsza polisa turystyczna?
 

Dobra polisa turystyczna powinna obejmować kilka kwestii. Przede wszystkim ważne jest ubezpieczenie związane z kosztami leczenia. 

Można wykupić różne limity takich ubezpieczeń. Niektóre dotyczą tylko wypadków losowych, a inne nagłego zachorowania. Tego typu polisy są szczególnie ważne jeżeli planuje się wyjazd w dalekie, tropikalne kraje. Przydatne jest też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW.

Kolejnym punktem, który powinien być zawarty w polisie turystycznej, jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono przydatne, kiedy to my spowodujemy szkodę. Przykładem może być nieumyślne złamanie ręki innemu wczasowiczowi. Ubezpieczenie pozwoli pokryć ewentualne odszkodowanie i uniknąć wielu formalności.

Bardzo przydatne może się też okazać ubezpieczenie bagażu. Pozwala ono na uniknięcie przykrych konsekwencji związanych z zagubieniem lub zniszczeniem naszych cennych przedmiotów. Warto także wspomnieć o ubezpieczeniu sprzętu sportowego.

Wybierając się na wyjazd wakacyjny warto wykupić najbardziej dogodną polisę ubezpieczeniową, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Oprócz standardowych rozwiązań, można zdecydować się także na dodatkowy zapis, który dotyczy ubezpieczenia od ponoszenia kosztów za odwołanie udziału w zorganizowanych wycieczkach, a także ubezpieczenie mieszkania na czas urlopu. Pamiętajmy też o tym, aby zawsze mieć przy sobie jakiś dowód tożsamości. Zobacz, co Cię czeka za brak dowodu osobistego za granicą – więcej na www.polisaturystyczna.pl.

 

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.