Sobota, 14.12.2019, Imieniny: Alfred, Izydor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jak zorganizować transport gabarytowego ładunku?

07.08.2019, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak zorganizować transport gabarytowego ładunku?

Potrzebujesz przewieźć duży ładunek? Planujesz remont i planujesz zakup nowych drzwi i paneli w markecie budowlanym? Sprzedajesz maszynę lub zamawiasz komplet mebli do ogrodu? Sprawdź, jak przetransportować przedmioty o dużych gabarytach i przy okazji zaoszczędzić na tym.

Przewóz gabarytowych ładunków jest trudny nie tylko z uwagi na ich spore rozmiary, ale często też bardzo dużą wagę. Załadunek, rozmieszczenie w pojeździe i rozładunek jest w takich przypadkach bardzo trudny, a przecież konieczność transportu gabarytowego ładunku zdarza się bardzo często. Nie każdy dysponuje wystarczająco dużym pojazdem czy doświadczeniem w przewozie dużych obiektów. Czasami zachodzi konieczność skorzystania z usług wykwalifikowanego przewoźnika, a jest tak szczególnie wtedy, gdy ładunek jest cenny i trzeba o niego odpowiednio zadbać. Niewątpliwą pomoc w organizacji takiego transportu oferuje serwis Furgonetka Giełda. 

 Zasady transportu gabarytowych ładunków

Ładunki (nie tylko te gabarytowe), muszą być zamocowane w taki sposób, by nie utrudniały kierowania pojazdem, nie ograniczały widoczności drogi i nie zasłaniały znaków oraz świateł drogowych, a także nie naruszały stateczności auta i nie powodowały przekroczenia dozwolonych nacisków osi pojazdu na drogę. Przed umieszczeniem przedmiotu w samochodzie trzeba sprawdzić jego wagę. Jest to istotne w odniesieniu do dopuszczalnej masy całkowitej auta – ta nigdy nie może być przekroczona, bo w razie kontroli będzie to skutkowało mandatem i koniecznością przeładowania nadmiaru ładunku.

W sytuacji, kiedy obiekt wystaje poza obrys pojazdu, trzeba się upewnić, czy szerokość auta wraz z ładunkiem nie przekracza 2,55 cm i czy nie wystaje z tyłu na więcej niż 2 metry i z przodu na więcej niż 50 cm (i 150 cm od siedzenia kierowcy). Wysokość samochodu wraz z przedmiotem nie może z kolei przekroczyć 4 metrów. Wystające ładunki muszą być odpowiednio oznakowane. Do oznakowania używa się czerwonej chorągiewki o wymiarach 50 x 50 cm lub lampki emitującej czerwone światło.

Przygotowanie gabarytowego ładunku do transportu

Pytanie, jak przewieźć ładunek o dużych gabarytach powinno być zawsze poprzedzone pytaniem: jak odpowiednio przygotować przedmiot. To właściwe przygotowanie sprawia, że można go bezpiecznie i szybko przetransportować, a najważniejsze w tym przypadku jest przewidywanie możliwych zagrożeń. Duże obiekty mogą się przemieścić i uszkodzić, a nawet stworzyć niebezpieczeństwo dla kierowcy i osób postronnych. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, ładunek trzeba rozmontować. Jeśli nie można tego zrobić, należy go przewozić na palecie. Większe przedmioty przewozi się bezpośrednio na podłodze ładowni, ale przypięte pasami transportowymi. Można też zastosować różnego rodzaju kliny i maty antypoślizgowe. Delikatne elementy warto zabezpieczyć kartonem lub folią.

Transport dużych ładunków możesz zlecić za pośrednictwem serwisu Furgonetka Giełda. Oszczędzisz na tym nie tylko czas, ale i pieniądze. Ceny takich przewozów są bardzo zróżnicowane – wszystko zależy od długości planowanej trasy oraz rodzaju, wagi i wymiarów przedmiotu. Wejdź na https://gielda.furgonetka.pl/ i zleć transport już dziś.
 

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.