Piątek, 7.08.2020, Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

„Modernizacja sieci ciepłowniczych w Elblągu”- I etap prac.

10.07.2019, 14:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Modernizacja sieci ciepłowniczych w Elblągu”- I etap prac.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. rozpoczęło I etap prac budowlanych związanych z Projektem pn. „Modernizacja sieci ciepłowniczych w Elblągu”, którego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2020. Projekt realizowany jest z dofinansowaniem środków pieniężnych pochodzących z Unii Europejskiej.

Wykonawcą robót jest konsorcjum trzech firm: EKO Energetyka i Ciepłownictwo Sp. z o.o. z Ostrołęki, Energa Serwis Sp. z o.o. i Elektrotermex Sp. z o.o.


Modernizacja sieci ciepłowniczej polegać będzie na wymianie starych rurociągów prowadzonych w kanałach betonowych lub napowietrznych na system rur preizolowanych z wbudowanym elektronicznym systemem alarmowym, pozwalającym na szybkie wykrycie i zlokalizowanie awarii, mogących powstać w trakcie eksploatacji sieci.


W ramach I etapu Projektu zostanie zmodernizowanych sześć odcinków sieci cieplnych.

Roboty budowalne prowadzone będą:
1) - przy skrzyżowaniu ul. Legionów i Niepodległości,
2) - w obrębie krytego lodowiska przy ul. Karowej do budynku przy Pl. Jagiellończyka,
3) - w ul. Teatralnej do ul. Odzieżowej, 4) - ul. Bożego Ciała do sieci preizolowanej przy Bramie Targowej. 5) – Ponadto, sieci napowietrzne, przy ul. Sadowej wzdłuż działki należącej do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II przy ul. J.A. Komeńskiego 35 i 6) - przy ul. Sochaczewskiej, zostaną zastąpione podziemną siecią preizolowaną.


Jednocześnie w ramach prowadzonych prac zostanie zlikwidowana stacja grupowa przy ul. Wiejskiej. Zostaną wybudowane niezależne przyłącza wysokoparametrowe i wykonane 13 indywidualnych węzłów cieplnych dla obiektów, które były zasilane z przedmiotowej stacji grupowej.


Planuje się wykonanie wszystkich prac łącznie z odtworzeniem terenu w okresie przerwy grzewczej tj. do dnia 15 października 2019 roku.

Zaplanowano wykonanie robót tak, aby ograniczyć do minimum przerwy w dostawie cieplej wody użytkowej. Szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych przerw w dostawie ciepłej wody zostaną każdorazowo upublicznione w miejscach ogólnodostępnych, z 5 dniowym wyprzedzeniem.


Nadzór inwestorski nad całością prac prowadzony jest przez biuro Inżyniera Kontraktu Inżynieria Środowiska Andrzej Arcab.

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.