Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Lato okresem remontów

05.07.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Lato okresem remontów

Remont mieszkania lub domu dla niektórych osób oznacza tylko: gruz, kurz i konieczność wzięcia dużego kredytu w banku. Czy aby na pewno? Czasami wystarczą niewielkie zmiany, a będziemy się czuli jak w nowym mieszkaniu. Jak możemy przeprowadzić taki tani remont?
 

Zacznijmy od malowania ścian - to najprostszy i najtańszy sposób na nowy wygląd. Przede wszystkim poeksperymentujmy ze zmianą koloru pomieszczeń. Przy okazji mamy możliwość zakrycia wszelkich śladów użytkowania takich jak plamy i zanieczyszczenia. Do malowania ścian i sufitów na kolor biały w tym miesiącu polecamy farby Śnieżka Eko Biała w cenie 47,99 zł za puszkę 10-litrową, natomiast z farb kolorowych Dekoral Akrylit W w cenie od 35,49 zł za puszkę 2,5-litrową. Można też skorzystać z usługi mieszania farb na dowolny kolor. Co ważne - do pomalowania ścian nie trzeba mieć dużych umiejętności i wiedzy budowlanej. Wystarczy puszka farby i pędzel bądź wałek. Pamiętać też należy o zabezpieczeniu podłogi i mebli za pomocą folii malarskiej. 

Co jeszcze możemy pomalować? Meble – zarówno te pokojowe jak i kuchenne. Służy do tego specjalna seria farb Dulux przeznaczona do renowacji mebli. Nie będziemy musieli nawet korzystać z podkładu. Cena - od 58,99 zł. 
Marzy nam się ściana z surowej cegły czy kamienia. Wykonanie ich może wydawać się trudne, jeśli mamy na myśli wykonanie takiej ściany z oryginalnych materiałów, bądź odkrywanie murów znajdujących się pod tynkiem. Skorzystajmy z dekoracyjnych imitacji ściennych. Zamiast ciężkiej cegły, czy betonu można zastosować okładziny do złudzenia przypominające dany materiał. Łatwe w montażu gipsowe imitacje kamienia dekoracyjnego zmienią charakter wnętrza każdego mieszkania lub domu.

Jeżeli chcemy wymienić płytki ścienne lub podłogowe, to zawsze będzie oznaczać ogromne koszty i długi proces. Gdyby jednak po prostu przykleić nowe płytki na stare? Na początku powierzchnie starych płytek przygotowujemy za pomocą gruntu zwiększającego przyczepność na przyjęcie kolejnej ciężkiej warstwy. Nowe płytki przyklejamy na dobrej jakości, wysokoelastyczny klej, np. Atlas Plus 25 kg za 47,99 zł.

Jest jeszcze jeden sposób na bardzo tanie odświeżenie wyglądu mieszkania. Jeżeli stan ścian i podłogi wydaje nam się w doskonałym stanie, to wystarczy kupić parę dodatków i drobnych elementów podnoszących standard wykończenia. Może to być zmiana zasłon, poduszek, dywanu, tapicerki mebli. Ważne są również drobne dodatki i bibeloty. Taką bazą, która zawsze działa są lampy, lustra, świece i obrazy w ramach do ustawienia lub powieszenia na ścianie. To wystarczy nadać nowy wizerunek naszego mieszkania.
 

---

---

Mrówka Mak-Chemia
Elbląg, ul. Panieńska 17/18

godziny otwarcia: 
pon.-sob. 7:00-21:00, nd. handl. 9:00-19:00

www.makchemia.pl
www.facebook.com/makchemia
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.