Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

W 2 min zjadł 5 pączków! Mateusz Bąkowski zwycięzcą 6. edycji zawodów w jedzeniu pączków!

01.03.2019, 07:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
W 2 min zjadł 5 pączków! Mateusz Bąkowski zwycięzcą 6. edycji zawodów w jedzeniu pączków!
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
Szósty rok z rzędu wraz z cukiernią Deker zorganizowaliśmy zawody w jedzeniu pączków. Tradycyjnie już w Tłusty Czwartek na naszych czytelników czekało wyzwanie – zjedzenie pięciu pączków w jak najkrótszym czasie. Tym razem najszybszy był Mateusz Bąkowski.
 
W naszych zawodach udział może wziąć każdy. Wystarczy przesłać do nas swoje zgłoszenie. Pierwszych dziesięć osób zostaje zaproszonych do wspólnej zabawy.

W zawodach wygrywa ten, kto jako pierwszy zje pięć pączków w czasie nie przekraczającym pięciu minut.
 
Rywalizacja była zacięta. Ostatecznie jednak pierwsze miejsce zdobył Mateusz Bąkowski, który po raz pierwszy wziął udział w naszych zawodach. Pięć pączków "pochłonął" w zaledwie 2:00:05! To jednocześnie najlepszy wynik wśród wszystkich edycji.
 
 
Idąc na konkurs wiedziałem czego mam się spodziewać, bo śledziłem wcześniejsze wasze konkursy i wiedziałem kto może być mocnym zawodnikiem. Czy spodziewałem się zwycięstwa? Chyba każdy idzie z takim zamiarem, aby wygrać. Już brałem udział w takich konkursach jedzenia na czas i wiedziałem na co mnie stać i że jednak mam jakąś większą szansę, aby dziś wygrać. I tak się stało udało się. Nawet pobiłem rekord, więc to dla mnie kolejny sukces
 
- mówił Mateusz Bąkowski.
 
Tuż za nim był Marcin Nasiadek (2:22:32), któremu dwa razy udało się już wygrać nasze zawody. Tym razem zajął on drugie miejsce. Udało mu się również pobić swoje poprzednie wyniki (w 2018 r. - 2:34, 2017 r. - 2:25).
 
Mateusz Grabowski po raz pierwszy zdecydował się dołączyć do grona naszych zawodników i od razu wywalczył miejsce na podium. Trzecie miejsce zajął z wynikiem 2:47:42.
 
W zawodach wziął udział również Jarosław Sznajder, który startował po raz... piąty (w 2018 r. zajął drugie miejsce (3:16), w 2017 r. - trzecie (2:54), a w 2016 r. - pierwsze (3:15), 2015 r. - trzecie (2:43)) .
 
Tym razem Jarosław Sznajder nie stanął na podium, ale przyznał, że w przyszłym roku zawalczy o lepszy wynik. - Jestem zszokowany, jak młodzi koledzy poprzeczkę podnoszą coraz wyżej. Coraz ciężej będzie z nimi konkurować – śmiał się elblążanin. - Wiele osób pyta mnie czy będą brał udział w tych zawodach. Tradycja zobowiązuje, więc jestem, ale w przyszłym roku muszę się poprawić. Popracuję nad techniką.
 
W naszych zawodach po raz kolejny wzięli udział także Zbigniew Tomaszewski (w 2015 r. zajął drugie miejsce z wynikiem 2:25) oraz Michał Bilewicz (w 2016 r. zajął trzecie miejsce z wynikiem 3:24). Po raz pierwszy w naszych zawodach wystartowali: Krystian Rakowski, Mariola Tomaszewska, Konrad Skonieczny i Stanisław Szostak.
 
Cukiernia Deker za zajęcie pierwszego miejsca ufundowała nagrodę w postaci vouchera o wartości 100 zł, za zajęcie drugiego – voucher 50 zł, a trzeciego – voucher 25 zł. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymali dwa pączki oraz mały upominek od redakcji info.elblag.pl.
 
Z roku na rok utwierdzamy się w przekonaniu, jak fantastycznych mamy czytelników. Tak pozytywna atmosfera sprawia, że organizujemy te zawody z przyjemnością. Dziękujemy za wspólną (jak zwykle) świetną zabawę i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / 6. edycja zawodów w jedzeniu pączków ( zdjęć 40 )
Dodano: 2019-03-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.