Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Las w sercu miasta czyli żywa natura w szkle – wygraj LAS w słoiku

19.04.2018, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Las w sercu miasta czyli żywa natura w szkle – wygraj LAS w słoiku

Moda na życie w stylu eko trwa w najlepsze. Coraz częściej stawiamy na recykling, szukamy energooszczędnych rozwiązań, jemy ekologiczną żywność... Ma to swój wydźwięk również w aranżacji wnętrz.

Las w słoiku to dekoracyjny hit, żywa ozdoba, która prawie nie wymaga pielęgnacji. Żywe zielone rośliny zamknięte w przezroczystym słoiku wyglądają niezwykle efektownie. W dodatku las w słoiku jest o wiele mniej wymagający, niż większość roślin domowych. Świetnie wygląda, robi wrażenie i nadaje wnętrzom ciekawego charakteru. Warto pokusić się o własny las zamknięty w szkle

Las w słoiku to zamknięty ekosystem, żywy mikroświat, który rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny – stanowi trwały obieg zamknięty, w którym krążą woda i składniki mineralne. Jeśli słój jest szczelnie zamknięty, nie wymaga podlewania i może sprawnie funkcjonować wiele miesięcy, a nawet lat. Z zewnątrz, poprzez przezroczyste ścianki słoika, dostarczana jest jedynie energia słoneczna. Bakterie żyjące w glebie rozkładają butwiejące części roślin, pochłaniają tlen i wytwarzają dwutlenek węgla. A rośliny w fotosyntezie przekształcają dwutlenek węgla w tlen. I tak w kółko. Jest to ciekawy obiekt do obserwacji, który wyraża magię prawdziwego lasu.

Rośliny zamknięte w szkle dostosowują się do warunków, rozpoznają granice przestrzeni, w której się znalazły, i rosną znacznie wolniej, żyją w swoim mikroklimacie. Warto pamiętać, by rośliny w słojach postawić w pokojach północnych lub zachodnich, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Las nie lubi bowiem gorąca, a jeśli światło, które dociera do słoja jest zbyt intensywne, rośliny mogą zgnić.

Słój z lasem może stanowić ozdobę biura, mieszkania, przestrzeni publicznej, pozwalającą poczuć powiew dzikiej natury nawet w sercu miasta. Nasze lasy to także idealny prezent na każdą okazję: urodziny, imieniny, dzień mamy. To alternatywa dla wiązanek kwiatów, które postawione w wazonie przetrwają kilka dni, a nasze lasy będą cieszyć oko przed długie miesiące, a nawet lata.


Korzyści z posiadania własnego lasu w słoiku jest wiele:
 

- rośliny działają na nas kojąco i powodują wzrost poczucia bezpieczeństwa, dlatego świetnie nadają się do dziecięcego pokoju


- zielony las w szkle pomaga na zmęczone oczy, dlatego warto postawić go w pobliżu monitora


- lasy ocieplają wnętrze i świadczą o proekologicznej postawie


- to oryginalna ozdoba i idealny prezent na każdą okazję
 

Zamówienia na słoje należy składać stosunkowo wcześniej, ponieważ czas wykonania lasu to okres ok. 1-2 tygodni, jest to okres niezbędny do regulacji wody, a także zbadania jak rośliny radzą sobie w nowym środowisku. Ceny lasów zależą od wielkości słoja oraz gatunku wykorzystanych roślin.

KONKURS
 

Jeśli chcesz wygrać Las w słoiku (słój 20 cm) wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując „LAS". Zgłoszenia przyjmujemy do 27 kwietnia 2018, do godziny 12:00. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej 27.04.18po godz. 12:00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
 Wykonane przez Ania Ptak

www.facebook.com/WykonanePrzezAniaPtak
wykonaneprzezaniaptak@gmail.com
kom. 797564738


............................................. Artykuł sponsorowany ............................................

 


Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.27562093734741