Poniedziałek, 14.06.2021, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Toyota uruchomiła pierwszy program car-sharingowy w Europie oferujący wyłącznie hybrydy

19.12.2016, 14:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Toyota uruchomiła pierwszy program car-sharingowy w Europie oferujący wyłącznie hybrydy
  • YUKÕ to pierwszy system car-sharingowy w Europie,  w którym dostępne są wyłącznie samochody z napędem hybrydowym;

  • Wersje pilotażowe programu zostały uruchomione w Dublinie oraz w mieście Forlì we Włoszech; w następnych etapach Toyota wprowadzi YUKÕ do innych miast w Europie;

  • Dotychczas samochody hybrydowe Toyoty i Lexusa na całym świecie kupiło ponad 9,5 miliona klientów; program YUKÕ umożliwi korzystanie z samochodów z napędem hybrydowym jeszcze szerszej grupie kierowców;

  • Hybrydy udostępnione w systemie car-sharingu pozwolą mieszkańcom miast cieszyć się cichą, bezstresową jazdą oraz przyczynią się do poprawy jakości powietrza i płynności ruchu w metropoliach.


YUKÕ to nowy program car-sharingowy Toyoty, którego flota składa się wyłącznie z samochodów z napędem hybrydowym. Jego pilotażowe wersje zostały uruchomione w Dublinie w Irlandii oraz w Forlì we Włoszech. YUKÕ po japońsku oznacza „Chodźmy”. Dzięki niemu wszyscy kierowcy mogą doświadczyć jazdy hybrydą bez konieczności posiadania własnego auta. We flocie YUKÕ znalazły się różne modele hybrydowe, od miejskiego Yarisa po legendarnego Priusa. Niedługo do programu dołączy również nowy crossover Toyota C-HR.

Zrównoważony rozwój
Miasta, w których uruchomiono program pilotażowy, zostały wybrane na podstawie takich kryteriów jak rozpowszechnienie car-sharingu, sytuacja demograficzna, jakość infrastruktury czy natężenie ruchu. Na początku w Dublinie zostanie udostępnionych 15 samochodów, a w Forlì 7 aut.

„Zaczynamy od niewielkiej floty, aby przetestować nasz model biznesowy, ale w najbliższych latach zwiększymy liczbę samochodów oraz rozszerzymy program na kolejne miasta w Europie” – powiedział Mark Adams, wiceprezydent Consumer One & New Mobility.

Program car-sharingowy YUKÕ to kolejne potwierdzenie zaangażowania Toyoty w rozpowszechnianie samochodów hybrydowych wśród szerokiej grupy kierowców. Do tej pory ponad 9,5 miliona klientów Toyoty i Lexusa doceniło zalety tego napędu. Teraz także inni kierowcy będą mogli przekonać się o tym, że jazda hybrydą jest cicha, komfortowa i bezstresowa.

Bez spalin, bez ładowania
W mieście Forlì leżącym 80 km od Bolonii zarejestrowani w programie użytkownicy mają do dyspozycji 7 hybrydowych Yarisów. Decyzją władz miasta mogą bezpłatnie korzystać z miejsc parkingowych oraz wjeżdżać do strefy ograniczonego ruchu. Wszystkie modele z napędem hybrydowym Toyoty umożliwiają częste korzystanie wyłącznie z silnika elektrycznego bez konieczności ładowania akumulatora z zewnętrznej sieci.

„Napęd hybrydowy to właściwy sposób na ograniczenie do minimum emisji spalin w mieście. Jesteśmy przekonani, że ten cel naprawdę może być osiągnięty. Niedawne badania Uniwersytetu w Rzymie wykazały, że Toyota Prius 4. generacji korzysta na trasie z domu do pracy z samego silnika elektrycznego przez 73% czasu jazdy. W przypadku jazdy wyłącznie po mieście Prius porusza się w trybie EV nie emitując spalin przez 79,4% czasu” – przypomniał Andrea Carlucci, CEO Toyota Motor Italia.

Ambitne plany
Na początku w programie car-sharingowym Toyoty w Dublinie hybrydowe Yarisy, Aurisy i Priusy będą dostępne w trzech lokalizacjach w centrum miasta. W szybkim tempie będzie zwiększany zarówno zasięg programu, jak i liczba samochodów.  YUKÕ nie tylko pomoże zmniejszyć natężenie ruchu w stolicy i ułatwić mieszkańcom sprawne poruszanie się po mieście, ale także przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza dzięki wyjątkowo niskiej emisji spalin.

Podczas uroczystości otwarcia programu Steve Tormey, CEO Toyota Ireland powiedział: „Jesteśmy dumni, że Toyota Europe wybrała Dublin na inaugurację programu YUKÕ. Bardzo się cieszymy, że program przyczyni się do rozwiązania kluczowych problemów komunikacyjnych naszej metropolii. Zależy nam na tym, aby udostępniać najnowocześniejszą technologię hybrydową szerokim grupom kierowców”.

„Ograniczanie emisji spalin, rozładowywanie korków i poprawa mobilności to nasze priorytety. Jesteśmy przekonani, że car-sharing to dobry sposób na poprawę sytuacji w tych obszarach. Program wynajmu krótkoterminowego wykorzystujący samochody hybrydowe to doskonałe uzupełnienie systemu transportu publicznego w Dublinie” – skomentował Shane Ross, irlandzki minister transportu, turystyki i sportu.

Więcej informacji:
www.toyota.ie/world-of-toyota/yuko-toyota-car-club.json
www.toyota.it/mondo-toyota/car-sharing/yuko-with-toyota.json


Toyota Knedler
Elbląg, Kazimierzowo 4 B
tel. 55 23 60 900
www.toyota-knedler.com.pl

 
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.