Niedziela, 14.08.2022, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Narodowe Święto Niepodległości

09.11.2016, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody 11 Listopada zapowiadają się wyjątkowo. Już wiadomo, że podczas Biegu Niepodległości padnie rekord frekwencji – wystartuje blisko 600 zawodników. Po raz pierwszy podsumowaniem obchodów będzie uroczysty koncert elbląskiej Orkiestry Wojskowej i Chóru Cantata z udziałem recytatorów z Młodzieżowego Domu Kultury.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczynamy o godz. 9.00 mszą św. w katedrze pw. św. Mikołaja. Po niej elblążanie przejdą ulicami miasta na pl. Jagiellończyka - tradycyjnie niosąc 50-metrową flagę. Na pl. Jagiellończyka odbędą się główne uroczystości patriotyczne oraz koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury.

Z kolei o godz. 17 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się koncert „Radosna Niepodległość”. Na scenie zaprezentuje się Chór Cantata oraz elbląska Orkiestra Wojskowa. W trakcie koncertu usłyszymy także pięć utworów przygotowanych wspólnie przez chór i orkiestrę specjalnie na Święto Niepodległości oraz recytację utworów patriotycznych w wykonaniu młodzieży z sekcji recytatorskiej MDK. Wstęp na koncert jest wolny, na podstawie wejściówek, które można odebrać w: Urzędzie Miejskim (ul. Łączności), Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski) oraz bezpośrednio przed koncertem w Hali Sportowo-Widowiskowej (al. Grunwaldzka).

Od kilku lat nieodłącznym elementem święta jest Bieg Niepodległości, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku na starcie stanie rekordowa liczba blisko 600 biegaczy – zapraszamy do kibicowania.

Rywalizacja odbędzie się w kilku konkurencjach: bieg główny na 10 km, trzyosobowe sztafety (3 razy 3333 m) i bieg towarzyszący (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 lutego i Teatralną.

11 listopada odbędzie się także rywalizacja dla najmłodszych, czyli I Mały bieg Niepodległości Enduro Kid, który organizują wspólnie SP nr 16, MOSiR, Urząd Miejski oraz MOS i Labosport. Zawody rozpoczną się już od godz.10.30, a dzieci pobiegną na odcinkach od 50 do 300 m.

Na uroczystość zaprasza Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Pruszak.

Program obchodów:

  •   9:00 - Msza św. w katedrze p.w. św. Mikołaja
  •   po mszy św. wspólny przemarsz  ulicami Elbląga
  •   uroczystości patriotyczne na Placu Jagiellończyka oraz koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży
       z Młodzieżowego Domu Kultury
  •   13:00 - Bieg Niepodległości
  •   17:00 - koncert Radosna Niepodległość (Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR Elbląg, al. Grunwaldzka 135)

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.18098402023315