Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Światowej sławy malarz, Rafał Olbiński, zagości w Elblągu podczas Festiwalu Polskich Seriali Filmowych

02.06.2015, 06:59:34 Rozmiar tekstu: A A A
Światowej sławy malarz, Rafał Olbiński, zagości w Elblągu podczas Festiwalu Polskich Seriali Filmowych
fot. nadesłane

Festiwal Polskich Seriali Filmowych to nie tylko filmowe przeglądy, spotkania z aktorami czy wieczorne gale. Już 21 czerwca będzie można spotkać się ze światowej sławy malarzem i grafikiem Rafałem Olbińskim, twórcą plakatu promującego elbląski Festiwal. Na spotkanie wstęp jest wolny.

„Słowo, obraz i sztuka metafory” – tak zatytułowane jest z spotkanie artystą, które o godz. 17.00 rozpocznie się na Scenie na Piętrze w elbląskim „Światowidzie”. Rafał Olbiński opowie o swojej książce pt. „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach”. Spotkanie połączone będzie z wystawą ikonografii z obrazów, które zainspirowały artystę do stworzenia publikacji.
    
Będzie to okazja do spotkania z artystą międzynarodowej sławy - Twórczość Rafała Olbińskiego nagradzana była na wielu konkursach. Artysta otrzymał ponad 150 nagród w kraju i zagranicą, a jego prace znajdują się w wielu muzeach m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, japońskiej Toyamie, w Bibliotece Kongresu, a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Szwajcarii, Niemczech czy Australii.
    
Rafał Olbiński projektował okładki dla: „The New York Times”, „Newsweek”, "Time", "New Yorker”, „BusinessWeek” czy „Der Spiegel”. W 1994 roku został laureatem tzw. Międzynarodowego Oskara za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w konkursie „Prix Savignac” w Paryżu, a rok później otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata.
    
Równie metaforyczny plakat autorstwa Rafała Olbińskiego promuje Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. To najnowsza propozycja festiwalowa, którą przygotowuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, przy współpracy z Telewizją Polską S.A. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest Bogumił Osiński - dziennikarz telewizyjny i krytyk filmowy, który współpracował z Rafałem Olbińskim jako dyrektor odbywającego się w Sopocie festiwalu "Dwa teatry" - Festiwalu Polskiego Radia i Teatru TVP.
 

Organizatorami Festiwalu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Współorganizatorem: Telewizja Polska SA. Organizatorzy do współpracy zaprosili również Miasto Elbląg.
    

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Współpraca medialna: Elbląsk Dziennik Internegowy info.elblag.pl

 


Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2268180847168