Niedziela, 22.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Nowa aplikacja na smartfona. Dzięki niej zamówimy taksówkę

07.03.2015, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa aplikacja na smartfona. Dzięki niej zamówimy taksówkę
REKLAMA

Każdemu z nas, bez wględu na porę dnia czy roku zdarzają się różnego rodzaju wypadki losowe. W takich przypadkach  korzystamy głównie z pomocy  taksówki, aby np. dotrzeć szybko w określone miejsce. W celu szybkiego i własciwego skomunikowania klienta z taxi, w Polsce w tej chwili rozwija się aplikacja mobilna dzięki, której można zamówić taksówkę przez aplikację w telefonie, stronę internetową bądź telefon. Co z Elblągiem?

 
Rozwijająca się aplikacja iTaxi pozwala na zamówienie konkretnej taksówki, na podstawie wyboru marki, stawki liczonej za kilometr podróży, a także czas dojazdu. Ponadto dzięki wykorzystywaniu lokalizacji GPS można śledzić trasę zamówionego pojazdu oraz skontaktować się z jej kierowcą. Aplikacja jest bezpłatna, a korzystać z niej będą mogli zarówno klienci, jak i taksówkarze, którzy dzięki współpracy z aplikacją iTaxi otrzymają dodatkowe zlecenia. Firmie iTaxi zależy zarówno za współpracy z koroporacjami, jak i kierowcami niezrzeszonymi. 
 
Ze względu na ciągłą rekrutację kierowców, można już zamówić taksówkę przez numer telefoniczny z iTaxi. Dzięki iTaxi jeżeli mamy wątpliwości, czy opłata za kurs taksówką była prawidłowa, musimy posiadać tylko paragon, a centrala sprawdzi wszystko za nas. Z Elbląga z iTaxi współpracuje jedna koroporacja, natomiast trwa nadal rekrutacja taksówkarzy indywidualnych. 
 
Uruchomienie aplikacji na smartfony w Elblągu uzależnione jest od procesu rekrutacji kierowców. To zależy od dwóch problemów, ponieważ jeżeli firma ma użytkowników aplikacji, a nie ma kierowców pojawia się problem, ale również problemem jest jeżeli są kierowcy, którzy nie mają zleceń. Wszystko jest w trakcie rozwoju.
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wolny-rynek
  Wtorek, 24.02

  Rozwiązanie korzystne dla klienta i "taksówkarza". Taka usługa działa od 2 lat w USA, a taksówkarze nie muszą być rzeczywistymi zawodowymi taksówkarzami. Każdy kto ma odpowiednie auto ( 4 drzwiowe i młodsze niż 10 lat (w usa)) i przystąpi do programu może sobie dorobić "po godzinach" wożąc innych. Ceny są bardzo konkurencyjne dlatego będą silne naciski ze strony korporacji taksówkarskich aby zniszczyć tę usługę.

 2. 2
  +4
  ~ dzik
  Sobota, 07.03

  itaxi nie ma nic wspólnego z uberem o ktorym gadasz. a tak swoja droga za ile chcialbys jezdzic taxowka? 2zl po calym miescie? ze tak pragniesz wolnego rynku? zlotowy i tak cie po 10zl zawioza z pktu a do b. najpierw kup samochod zatankuj do pelna jezdzij nim z pktu a do b 2 razy dziennie i podlicz ile to kosztuje. dodaj do tego oc i czesci ktore niestety trzeba wymieniac zeby to jakos jezdzilo i wyjdzie ci jeden przejazd ok 8zl. zawsze mnie to dziwi jak zlotowiarzom sie oplaca jezdzenie ale z tego co widac to 90% to emeryci wiec emeryturka splywa a zusu nie trzeba bulic wiec 2zl na jednym przejezdzie dziadkow zadowoli.

 3. 3
  0
  ~ Pijaczyna
  Sobota, 07.03

  Najlepsza aplikacja to "złap taxi" Wszystko masz jak na dłoni. Ile za trzaśnięcie drzwiami, ile za kilometr i wszystkie legalne korporacje w każdym mieście a taka Gdynia czy olsztyn mają mniejsze stawki niż w Elblągu

 4. 4
  +2
  ~ das
  Niedziela, 08.03

  Czy to UBEK taxi?

 5. 5
  0
  ~ aniepodamNICKu
  Niedziela, 08.03

  Na szczęście, wiedząc że wrócę późno do domu opowiada, dziecku bajkę na dzień dobry, a jeśli już muszę wrócić do domu taksówką zdecydowanie zbyt późno (bo nie czuję się by prowadzić samochód - wskażcie jednego który tak nie miał) zamawiam przez Uber. I to, ku rozrzewnieniu zainteresowanych nie jest product placement, tylko zwykłe wygodnictwo. Poza ty są inne rozwiązania:) I też polecam:D:D:D:D

 6. 6
  +3
  ~ tender lawender
  Niedziela, 08.03

  A ja tom jak sie natrombie ,i już wszystkie lokale som pozamykane i nie ma gdzie chlać ,to kłade sie na trawie i słucham co w trawie piszczy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.