Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czy powinniśmy dokarmiać łabędzie?

05.03.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy powinniśmy dokarmiać łabędzie?

Łabędzie, to ptaki, które nadają uroku naszej okolicy. Zimą, gdy pojawiają się na Bulwarze Zygmunta Augusta są atrakcją dla spacerowiczów. Nie zapominajmy, że łabędzie to dzikie ptaki. Czy powinniśmy je dokarmiać? Krystyna Folejewska, z Towarzystwa opieki nad zwierzętami, twierdzi, że nie! – Łabędzie to nie kury, same zadbają o siebie i swoje potomstwo.

– W okolicach Elbląga występuje łabędź niemy. Charakterystyczne jest dla nich to, że w momencie gdy wyczuwają niebezpieczeństwo puszą się i syczą. W ten sposób odstraszają intruza. Zakładają gniazda pod koniec kwietnia. Samica składa od 3 do 6 jaj.

Łabędzie zimują  u nas tylko dlatego, że je dokarmiamy. Takie dokarmianie nie jest dobre dla dzikich ptaków, w wielu przypadkach podczas mroźnych zim, łabędzie zamarzają. Jak mówi Krystyna Folejewska - jeżeli dokarmiamy łabędzie, to powinniśmy to robić codziennie, a nie tylko w niedzielę, w dniu wolnym od pracy. Powinniśmy dbać o nie jak o zwierzęta hodowlane. Te ptaki bardzo łatwo  oswoić. W momencie gdy o nich zapomnimy, zginą z głodu, tak samo jak koty czy psy. - Pozwólmy łabędziom aby one same zatroszczyły się o siebie, a jeżeli ktoś już decyduje się na dokarmianie, niech robi to codziennie. Jeżeli widzimy, że lód na rzece jest tak duży i gruby, że nie pozwala łabędziom pływać, powiększmy przerębel tak by łabędzie mogły swobodnie się poruszać. Zadzwońmy po straż pożarną, ona na pewno udzieli pomocy.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Aga
  Sobota, 05.03

  zal mi tych ptaków, takie zmarzniete i biduli same na tym bulwarze

 2. 2
  0
  ~ Darecki
  Poniedziałek, 07.03

  Pani Krysia też mogłaby się dorzucić do dokarmiania - albo wystarczy powiedzieć ptakom aby odleciały.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1129159927368