Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 150)

02.05.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 150)
Fot. Nadesłane
REKLAMA

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.

 

Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.
 

Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców. Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.


Zdjęcia można przesyłać na adres zdjecie_dnia@info.elblag.pl  w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 150) ( zdjęć 12 )
Dodano: 2022-05-02 | Fot. Nadesłane
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Zgroza to mało.
  Poniedziałek, 02.05

  Zdjęcia zaparkowanych samochodów na chodniku na ulicy Szarych Szeregów (dojście do budynków nr 1 i 2), to przykład wyjątkowego chamstwa kierowców. Praktycznie traktują oni ten odcinek chodnika jak zatoczkę parkingową. Na zdjęciach widać, że nawet odgrodzenie części chodnika nie powoduje powstrzymania się od złego parkowania. A kiedy zrobisz takiemu kierowcy uwagę to spotkasz się z bluzgiem przekleństw. Nie można pojąć jakim chamem trzeba być, aby tak się zachowywać. Teraz zamiast policyjnych akcji Zarząd Spółdzielni ogłosił przetarg na wybudowanie oddzielnego chodnika, bo mieszkańcy Zawady nie mogą dojść do swoich mieszkań. To jest skandal, że pieniądze potrzebne na inne cele Spółdzielni trzeba wydatkować na ten remont. A parkujący tam nie są mieszkańcami Zawady, to głównie klienci okolicznych sklepów i tej nowej jadłodajni.

 2. 2
  --4
  ~ Olbrzym
  Poniedziałek, 02.05

  Z tego co Mi wiadomo niema zakazu parkowania na ul. Teatralnej, nawet lustro postawili dla wyjeżdżających z parkingu przy bloku :)

 3. 3
  +4
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 02.05

  Kiedy SM zrobi porządek z parkującymi na trawniku przy cmentarzu od ul. Kościuszki parking jest duży miejsc nie brakuje. Bydło wjeżdża na trawę, niedługo będą parkować przy placu zabaw.

 4. 4
  +5
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 02.05

  krawężniki powinny mieć 30 cm wysokości .jak u arabów.

 5. 5
  +1
  ~ Pieszy
  Poniedziałek, 02.05

  Mistrzowie parkowania,to sa na ul.Komenskiego na calej dlugosci od Bema do Reja,gdzie parkuja samochody na chodbiku wbrew przepisom o zachowabiu 1,5 m dla pieszych.Ja sie pytam gdzie jest Policja i Straz Miejska,ze tolerowana jest taka wolna amerykanka?Poza tym wiele pojazdow wystaje na pas jezdni zawezajac i tak waska ulice powodujac utrudnienia i zagrozenie dla poruszajacych sie po niej samochodow.Jakby mogli,to do szpitala pod gabinet by wjechali,ale ze trzeba placic za wjazd,to zastawiaja chodniki.Przy TMie tak samo.Tylko czekac az ktos potraci jakiegos ucznia.Tym sie moze szanowna redakcja zainteresuje.

 6. 6
  --1
  ~ do: Zgroza to za mało
  Wtorek, 03.05

  Masz rację buta i arogancja kierowców, ale ... samochody są do przemieszczania się, a nie do tego by stały tam gdzie mieszka właściciel. w mieście brakuje ogólnodostępnych parkingów (nawet niech będą płatne). A jak budują ogólnodostępne parkingi to zaraz idiota płacze ze za jego kasę wspólnotą budują - po 1. niech poda ile "tej jego kasy" zostało wydane, po 2. nie jestem mieszkańcem ni udziałowcem wspólnoty przy ul. Mickiewicza a parkuję tam często gdy jadę do fryzjera, po 3. u mnie pod oknem parkują petenci UM. - bo gdzie mają parkować?? skoro UM jak Sielanka na swój parking postawił szlaban.

 7. 7
  --3
  ~ Gość
  Wtorek, 03.05

  Dlaczego jeszcze się nie uaktywnił z traugutta i górnoślaskiej???

 8. 8
  +3
  ~ Ylll
  Wtorek, 03.05

  to już 150 odcinek a policja i straż miejska dalej nic nie robi, na Górnośląskiej i na Traugutta parkują głąby na trawnikach i chodnikach a policja przejeżdża sobie i nic! straż miejska to samo zero reakcji, w Gdańsku jest to nie do pomyślenia. A nieroby ze straży miejskiej tacy zapracowani, muszą mieć nową siedzibę przecież.!

 9. 9
  0
  ~ Gośc
  Wtorek, 03.05

  YIIi-Jesteś wielki !!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.241641998291