Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Sprawdzali, czy jest porządek w Elblągu

28.03.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawdzali, czy jest porządek w Elblągu
Fot. Straż Miejska w Elblągu

W dniach 20.03.-24.03.2023r. na terenie miasta Elbląg została przeprowadzona Akcja Posesja 2023, której celem było dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście.

 

Do akcji zaproszono przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, pracowników Zarządu Budynków Komunalnych, pracowników poszczególnych Departamentów Urzędu Miejskiego, m.in.: Zarządu Dróg, Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji i Gospodarki Miasta, Ochrony Środowiska oraz przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowych.

 

W oparciu o harmonogram pracy zespołów Akcji Posesja 2023 ustalony przez Straż Miejską w Elblągu miasto podzielono na 13 rejonów.

 

Do codziennej kontroli wyznaczone zostały po 3 zespoły składające się ze strażnika miejskiego, pracownika Urzędu Miejskiego oraz administratora odpowiedzialnego za dany rejon. Przez 5 dni zespoły dokonywały kontroli terenów pod względem: czystości, wyposażenia budynków mieszkalnych i użytkowych w pojemniki na odpady komunalne, ujawnianiu terenów zaniedbanych.

 

W wyniku przeprowadzonych działań ujawniono 48 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia. We wszystkich przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani do usunięcia nieczystości w terminie 14 dni.

 

Niektórzy zarządcy niezwłocznie usunęli nieprawidłowości. Po 14 dniach zostanie przeprowadzona rekontrola przez strażników miejskich i w skrajnych przypadkach zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.

 

Straż Miejska w Elblągu

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ oo
  Wtorek, 28.03

  Naprawdę w ciągu 2 dni dali radę "obskoczyć" wszystkie osiedla? Chyba że latali na dronach ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1530790328979