Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Straż Miejska razem z Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych pomaga osobom bezdomnym

16.02.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Straż Miejska razem z Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych pomaga osobom bezdomnym

Miejskie Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych od nowego roku udziela pomocy elblążanom.

 

Placówka prowadzona jest całodobowo na zlecenie samorządu przez Stowarzyszenie na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących „Od nowa…”.

 

W strukturach placówki mieści się ogrzewalnia dla 40 osób w kryzysie bezdomności – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Placówka zapewnia tymczasowe schronienie umożliwiające interwencyjny, bezpieczny pobyt w ciepłych pomieszczeniach.

 

W Centrum jest możliwość skorzystania z łazienki oraz przygotowania ciepłego posiłku czy napoju, można też otrzymać czystą odzież i bieliznę osobistą. Do ogrzewalni przyjmowane są również osoby bezdomne pod wpływem alkoholu, o ile ich stan nie zagraża życiu i zdrowiu własnemu lub innych osób.

 

W ramach działalności Centrum uruchomiony został również Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla mieszkańców Elbląga uzależnionych, współuzależnionych i zagrożonych problemem alkoholowym, przy którym planowane jest prowadzenie działań o charakterze profilaktycznym, terapeutycznym i rehabilitacyjnym na rzecz osób korzystających z ogrzewalni oraz pozostałych mieszkańców Elbląga wymagających wsparcia w tym zakresie.

 

Od momentu powstania tego miejsca strażnicy przewieźli 12 osób potrzebujących pomocy (10 mężczyzn i 2 kobiety) z terenu miasta.

 

Choć nadal zdarza się, że osoby bezdomne pomocy od strażników nie chcą, to po uzyskaniu informacji, że jest miejsce w Elblągu, gdzie można udać się i uzyskać określoną pomoc - udają się tam samodzielnie.

 

 

Straż Miejska w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Peppers
  Piątek, 17.02

  Ściema, bo paniusie nie przyjmują bezdomnych, którzy dla nich „śmierdzą”. nadal Odsyłają bezdomnych na policyjny dołek, a SOR dalej zapchany radiowozami, które zamiast tego powinny patrolować ulice.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1815807819366