Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Ogólne zasady korzystania z infrastruktury Parku Dolinka

30.04.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ogólne zasady korzystania z infrastruktury Parku Dolinka
Fot. Archiwum redakcji

Dnia 6 grudnia 2021r. do użytku oddany został nowoczesny plac zabaw wraz z odnowionym amfiteatrem usytuowany w Parku Dolinka.

 

Plac zabaw został wyposażony w urządzenia dla różnych grup wiekowych oraz wydzielone zostały strefy:

 

 • strefa street
 • workoutu
 • strefa relaksu
 • strefa seniora

 

Ponadto teren został wyposażony w urządzenia siłowni plenerowej oraz stojaki na rowery. Przed placem zabaw umieszczone zostały tablice informacyjne z Regulaminem, z którego m.in dowiemy się dla której grupy wiekowej przeznaczony jest plac, godziny otwarcia placu oraz ogólne zasady bezpieczeństwa i odpowiedzialności za wyrządzone na placu szkody.

 

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zainstalowane zostały dla elblążan odwiedzających Park Dolinka grille.Należy pamiętać, aby z grilla korzystać zgodnie z jego przeznaczeniem, używać odpowiedniego opału (np. węgiel, brykiet).W grillach nie wolno spalać odpadów (zielonych, plastiku itp), gdyż możemy narazić się na odpowiedzialność z art. 191 ustawy o odpadach.

 

Nigdy nie wolno dopuścić do rozprzestrzeniania się ognia, gdyż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów zabronione jest wykonywanie czynności, które mogą spowodować pożar lub jego rozprzestrzenienie się.

 

Przy rozpalonym grillu zawsze musi czuwać osoba dorosła, a po skończonym grillowaniu należy uprzątnąć teren wokół siebie. Za grillowanie mandatu nie dostaniemy,  jednak kiedy wystąpią inne nieprawidłowości, które wynikają z tej czynności, np. zakłócanie porządku, używanie nieprzyzwoitych słów, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie czy spalanie odpadów odpowiedzialności karnej nie unikniemy.

 

Wszelkie zauważone uszkodzenia infrastruktury parku należy zgłaszać bezpośrednio do Zarządu Zieleni Miejskiej, a nieprawidłowe zachowania do Straży Miejskiej lub Policji.

Straż Miejska w Elblagu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ yaroslaw007
  Sobota, 30.04

  Najbardziej Eko jest grill gazowy nie węglowy panie Wróblewski. Miasto niby stawia na ekologię a tu każecie ludziom palić trującym węglem i jego pochodnymi :(

 2. 2
  +2
  ~ Gusstaff.
  Sobota, 30.04

  Nadal w parkach miejskich nie są przestrzegane regulaminy korzystania. Nigdy nie widać tam strażników miejskich lub policjantów, którzy reagowaliby na nieprawidłowości. Szczególnie dotyczy to osób, które nie sprzątają po swoich psach czy rowerzystów nie stosujących się do zasad regulaminowych. Przykładowo w Parku Kajki w części tzw. rozarium mimo zakazu wprowadzania tam psów oraz poruszania się rowerem przepisy te są nagminnie łamane, a reakcji służb nie widać. A akurat ta część parku to naprawdę jest super zakątek i szkoda, aby nieodpowiedzialni ludzie dewastowali ten skrawek oazy miejskiej.

 3. 3
  +4
  ~ A idź pan w CH....
  Sobota, 30.04

  Troglodytom trzeba wpajać zasady korzystania z parku. Dno! Zdziczenie.

 4. 4
  +3
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 30.04

  Niech SM zrobi porządek z parkującymi na trawie przy parkingu od strony ul.Kościuszki . Parking jest duży miejsc dosyć ,a bydło wjeżdża na trawę.

 5. 5
  --1
  ~ embefi
  Niedziela, 01.05

  i gdzie sa toalety ..chociażby ToiToi :)

 6. 6
  0
  ~ Zatorz
  Wtorek, 03.05

  Byłam wczoraj z rodziną w Parku. Przepiękne miejsce, pełne atrakcji. Obyśmy tylko wszyscy potrafili to uszanować i o nie zadbać. Ps. Była straż miejska pilnująca porządku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3794090747833