Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Rusza akcja"Posesja" 2020

12.03.2020, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza akcja"Posesja" 2020
REKLAMA

Straż Miejska w Elblągu informuje, że w terminie od 16 do 20 marca 2020 r. na terenie miasta zostanie przeprowadzona akcja „Posesja”.

 

Celem akcji jest dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście, jak i przypomnienie właścicielom, zarządcom oraz jednostkom usługowym i produkcyjnym o obowiązkach w zakresie utrzymania porządku i czystości w obrębie ich nieruchomości.
Wzorem lat ubiegłych zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, urzędu miejskiego, spółdzielni mieszkaniowych, zarządu budynków komunalnych oraz zarządców wspólnot mieszkaniowych zapewnią należytą fachowość i skuteczność prowadzonych działań.


Po dwóch tygodniach od zakończenia akcji strażnicy miejscy dokonają rekontroli zanieczyszczonych terenów wskazanych do uprzątnięcia. Jeżeli właściciele nie wywiążą się z obowiązku ich uporządkowania będą wyciągnięte w stosunku do nich sankcje karno - administracyjne.


W związku z tym Straż Miejska przypomina!     

                                                 
Obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.


Obowiązek taki nakłada Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.

 

Należy więc przystąpić do niezwłocznego uporządkowania podległych terenów.

 

Karol Hoffman SM

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ ...
  Czwartek, 12.03

  Taka akcja to powinna trwać nieustająco , zwłaszcza w obliczu obecnej pandemii . Pytanie co miasto robi w kwestii koszmarnie brudnych środków komunikacji miejskiej , bo to , że ZKM wystosował pismo do przewożników o tym by przestrzegali zasad czystości to jakiś śmiech na sali . Tu trzeba nakazać( i kontrolować wykonanie)odkażanie pojazdów , otwieranie drzwi tramwajowych przez motorniczych . W obecnej sytuacji tramwaje i autobusy powinny błyszczeć czystościa na odległość . Ruszcie się do jasnej ....

 2. 2
  +5
  ~ akcja
  Czwartek, 12.03

  Ubezwłasnowolnienie ludzi przez idiot nadzór. Bardzo modna to była akcja w czasach komuny. W "komisji" był czynnik społeczny, milicjant, ormowiec i koniecznie jakaś baba. Teraz też są "akcje" a nie normalność i systematyczna dbałość o swoje.Nie ma akcji to żyjemy jak na chutorze. A śmieci zwożone z Europy nie są objęte "akcją", bo kasa za ich "przyjęcie" jest solidna.

 3. 3
  +3
  ~ wicia
  Czwartek, 12.03

  Panie Karolu zapraszam Nad Jarem - "ogródek" przy Kebabie naprzeciwko przystanku autobusowego

 4. 4
  +4
  ~ zumba
  Czwartek, 12.03

  u nas to znaczy między garażami na ulicy WIDOK koło byłego TPSA śmieci przetrwały już nie jedną taką kontrolę ............... nie wszystkie tereny strasz miejska odwiedza

 5. 5
  +7
  ~ noname
  Czwartek, 12.03

  a kiedy ruszy akcja "nieprawidłowo parkujesz mandat otrzymujesz" ...

 6. 6
  +1
  ~ qaz
  Czwartek, 12.03

  może niech przejadą się na parkin MIASTA na Kwiatkowskiego tam dopiero się dzieje, ale prezydentowi mandatu nie wlepią

 7. 7
  0
  ~ L.K.
  Czwartek, 12.03

  Zapraszam na kontrolę. ZATORZE ścieżka pomiędzy ul . Skrzydlatą a wieżowcami . Teren miasta przyległy do f-my LUPUS.

 8. 8
  0
  ~ chudy
  Czwartek, 12.03

  Zapraszam na ulice Ściegiennego syf przy śmietniku od paru tygodni same centrum blisko ratusza brawo. Ł Ludzie zamiast zamówić kontener na czas remontu wolą wszystko składać pod śmietnikiem a wspólnota tego nie widzi.

 9. 9
  0
  ~ Anty
  Czwartek, 12.03

  Teraz? W dobie wirusa, gdy ludziom zaleca się zostać o ile to możliwe w domu? :) Albo ktoś jest debilem, że w tym okresie chce wymusić na ludziach spędzanie czasu na zewnątrz tylko po to, żeby posprzątać albo jest celowa złośliwość, żeby mieć pretekst do wstawienia mandatu za nieposprzątaną "posesję".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.450464963913