Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Dzikie kąpieliska – niestrzeżone i niebezpieczne

24.06.2019, 12:37:33 Rozmiar tekstu: A A A
Dzikie kąpieliska – niestrzeżone i niebezpieczne

Rozpoczęły się wakacje, tak długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież. Ciepłe, słoneczne dni skłaniają wielu mieszkańców naszego miasta do korzystania z tzw. dzikich kąpielisk, w których kąpiel jest niebezpieczna i zabroniona. Pamiętajmy, że kąpiel w miejscu zabronionym jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, ale coraz częstszą przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia.


Często kąpieli w miejscach zabronionych zażywają osoby po spożyciu alkoholu, co bywa zgubne. Straż Miejska ostrzega przed tego typu „rozrywkami” i apeluje o rozsądek.
W celu wyeliminowania korzystania z dzikich kąpielisk strażnicy kontrolują tereny, na których usytuowane są zbiorniki wodne i gdzie występują zagrożenia dla życia lub zdrowia.
Zgodnie z art. 55 kw ten, kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.  


Jeśli ktokolwiek wie o miejscach niestrzeżonych, zabronionych, które mogą być niebezpieczne dla kąpiących się tam ludzi prosimy informować Straż Miejską pod numerem alarmowym 986, Policję 997 lub Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego  55 239 30 40.

 

 

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Sztonekpl
  Poniedziałek, 24.06

  W całym Elbingu nie ma kąpieliska więc niech nam obywatelom powiedzą gdzie można się kąpać?? Władza zniszczyła wszystkie miejsca gdzie można popływać. Teraz chcą nas karać za to?? Niech nikt nie przyjmuje mandatu a sprawę kierować do sądu ale również nich podadzą do sądu naszą władze.

 2. 2
  +10
  ~ Zennon
  Poniedziałek, 24.06

  WSTYD powinno być urzędnikom, że Elblążanie nie mają ŻADNEGO kąpieliska i żeby zamoczyć nogi muszą jechać nad zalew lub do o wiele mniejszego Pasłęka. Ostatnio byłem w Pasłęku nad jeziorkiem - ludzi mnóstwo, jedni się pluskają, drudzy opalają, jeszcze inni grillują. A w Elblągu co? A no g*wno! Bo zamiast zorganizować jakieś choćby amatorskie kąpielisko, to lepiej nastawiać tabliczek z zakazem i wlepiać mandaty! Oto na ile stać naszych wspaniałych elbląskich urzędników, bo myślenie najwyraźniej ich przerasta. WSTYD!

 3. 3
  +6
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Poniedziałek, 24.06

  Zenon Tak samo jak w Elblągu wyglada basen pływacki we Fromborku. Ale to nas nie pociesza. Podpisuję się pod Pańska opinią. Tak właśnie jest.

 4. 4
  +4
  ~ im nie płacą za myślenie
  Poniedziałek, 24.06

  Najbezpieczniej jest w szuwarach adolfa. To też jest "kąpielisko", bo kiedyś nim było. Mamy witka, edka, antka i jeszcze nam mało? Oni wpadną w listopadzie na pomysł wytyczenia na rzece Elbląg kąpieliska strzeżonego.

 5. 5
  +10
  ~ Jerzy
  Poniedziałek, 24.06

  Wystarczyło głosować na PO i basen zamknięto. Tal Kiki to ekipa Nowaczyka zamknęła basen przy spacerowej. Komunistom 60 lat opłacało się go utrzymywać. Doszły do władzy super mózgi z Po i nagle już się nie opłacało.

 6. 6
  +1
  ~ opus
  Wtorek, 25.06

  obecnie panujacy witold.w byly panuja y henryk.s byly panujacy grzegorz.n i samozwanczy krol wodniakow naczelny KODowiec jurek.w. a takze byly wladca mosir marek.w- to osoby odpowiedzialne za doprowadzenie basenu przy spacerowej do ruiny. lata zaniedban tych nieudacznikow spowodowaly ze mamy to co mamy. a w elblagu w lato nie ma zadnego odkrytego legalnego kapieliska. dlej glosujcie na ta holote. Ciagle to robicie widocznie tak jest wam dobrze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3864002227783