Czwartek, 3.12.2020, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2019

„Studniówka to jest jeden z pierwszych egzaminów”. Zobacz, jak bawili się maturzyści ZSM

10.02.2019, 07:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
„Studniówka to jest jeden z pierwszych egzaminów”. Zobacz, jak bawili się maturzyści ZSM
Fot. Ryszard Biel
Tradycyjnie Studniówka Zespołu Szkół Mechanicznych odbyła się w murach szkoły. Wczoraj, 9 lutego, podczas Balu bawiło się blisko 100 maturzystów.
 
 
Chciałbym, aby to wydarzenie było pełne radości. Studniówka to jest jeden z pierwszych egzaminów. Maturzyści powinni umieć się na niej zachować, bawić się. Dla nas każda Studniówka jest inna ze względu na uczniów
 
– zaznaczył Mariusz Bachanek, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych
 
Podczas tegorocznej Studniówki ZSM bawiło się 92 uczniów. - Wraz z osobami towarzyszącymi mamy 136 osób – precyzowała Ewa Komarzeniec, wychowawczyni IV a. - A wliczając grono pedagogiczne mamy ok. 170 osób.
 
Przygotowania do Studniówki ZSM rozpoczęły się we wrześniu. - Najpierw zorganizowaliśmy spotkanie z rodzicami i młodzieżą. Wiedzieliśmy, że Studniówka jak zawsze odbędzie się w szkole, ale trzeba było zadecydować kto zajmie się cateringiem, wystrojem – mówiła Ewa Komarzeniec. - Przedstawiliśmy rodzicom koszty stałe związane ze Studniówką. Trzeba było jeszcze podjąć decyzję dotyczącą DJ-a, oświetlenia. Wszystko udało nam się załatwić w ciągu trzech spotkań.
 
Zespół Szkół Mechanicznych to jedyna placówka w naszym mieście, która rok w rok Studniówek nie organizuje w wynajętej sali. - Mamy duży, piękny hol i aulę. Mieścimy się. Studniówka w szkole ma pewien klimat. Tak było zawsze, ale możliwe, że to się zmieni. Pojawiają się głosy, żeby w przyszłym roku bądź za dwa lata wyjść ze szkoły – dodała Ewa Komarzeniec.
 
Studniówka nie mogła odbyć się bez poloneza. Zatańczyło go osiem par. - W tym roku był tylko polonez pokazowy. Pary ćwiczyły go od września z panią Beatą Pfeifer, polonistką – mówiła Ewa Komarzeniec.
 
Około północy wybrano króla i królową Studniówki. - Tytuł ten nadaje młodzież spośród uczniów naszej szkoły. Wychowawcy podchodzą do swojej klasy z karteczkami, a ci zapisują na kartkach swojego kandydata i kandydatkę do tytułu. Uczniowie przez te cztery lata zdążyli się poznać. Wychowawcy zliczają głosy i zwycięzcy oprócz tytułu otrzymują piękne korony – opowiadała Ewa Komarzeniec.
 
W tym roku królową Balu ZSM została Katarzyna Ocalewicz z 4b, a królem – Grzegorz Widurski z 4d.
 
- Każda Studniówka jest zupełnie inna. Jako wychowawca muszę przyznać, że strasznie przeżywam Studniówki. Moment, w którym młodzież nam dziękuje jest bardzo wzruszający – przyznała Ewa Komarzeniec. - Widzimy naszych uczniów w zupełnie innej odsłonie.
 
Czego można życzyć maturzystom na symboliczne 100 dni przed maturą? - Żeby się wzięli do roboty – śmiał się Mariusz Bachanek. - Chciałbym, aby efekty były wymierne do pracy, jaką włożyli w naukę. Nie mamy się czego wstydzić, ale jeszcze jest co robić.
 
 
Życzę im, aby się nie stresowali. Zostało mało czasu i życzę wszystkim, żeby wykorzystali go na naukę. Aby wszyscy zdali i przede wszystkim mieli satysfakcje z tego, że chodzili do naszej szkoły, wiele się nauczyli i dobrze zdali egzamin maturalny
 
– podkreśliła Ewa Komarzeniec.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Studniówka ZSM ( zdjęć 183 )
Dodano: 2019-02-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wicia
  Niedziela, 10.02

  O co temu dyrektorowi ZSM - w przemowie - chodziło? Bo ja nic a nic nie kumam.

 2. 2
  --1
  ~ MECHANIK
  Niedziela, 10.02

  Wszyscy tam byli zakręceni widać po zdjęciach sami małolaci jeszcze mają mleko pod nosem a nie alkohol dzieciom?

 3. 3
  +4
  ~ oniona
  Niedziela, 10.02

  Jak jest studniówka w szkole to od razu nie widać na twarzach młodzieży takiego zadęcia ... Bardzo fajnie! Powodzenia na maturze!!!

 4. 4
  +4
  ~ rocznik 98
  Poniedziałek, 11.02

  super! tez mieliśmy studniówkę w szkole, 20 lat temu... piękne te dziewczyny w granatowych spódnicach. klasa sama w sobie. naprawdę nie trzeba tyłka i podwiązek wywalać na wierzch, aby wyglądać subtelnie, dziewczęco i z klasą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1964311599731