Niedziela, 29.03.2020, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Koalicja Obywatelska w Okręgu nr 2

09.10.2018, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koalicja Obywatelska w Okręgu nr 2

Program Koalicji Obywatelskiej obejmuje sprawy ważne dla każdego okręgu wyborczego. Jedna z takich spraw wiąże się z wyraźną tendencją rozwijania się Elbląga w kierunku północnym. O tym, z jakie to wygeneruje problemy mówią kandydaci Koalicji Obywatelskiej na radnych Rady Miejskiej w Okręgu nr 2. 

Przyszłość Elbląga leży na północy 


Żyjąc i pracując w Elblągu nie sposób zauważyć, że miasto coraz wyraźniej „przesuwa się” na północ. Jednym z dominujących pod względem zabudowy produkcyjno-usługowej obszarów Elbląga jest teren Modrzewiny. Powoli, ale systematycznie powstają na tym terenie kolejne podmioty gospodarcze i miejsca pracy. Północne tereny naszego miasta to także przyszłość budownictwa mieszkaniowego, wzdłuż ulicy Fromborskiej oraz Królewieckiej. 

Za kilka lat w starych dzielnicach miasta będą już jedynie dostępne działki pod budowę pojedynczych budynków, miejsce na całe osiedla będą już tylko na północy. Wymienione czynniki niosą ze sobą pewne problemy które nowe władze Elbląga będą musiały rozwiązać. Więcej mieszkańców to, więcej dzieci, większe potrzeby transportowe, większy ruch samochodowy, potrzeba rozbudowy miejskiej infrastruktury itd. Już teraz należałoby się pochylić nad problemem częstotliwości kursowania linii autobusowych nr 12 i 20, bo kursują dość rzadko, ewentualnie też rozważyć powstanie kolejnych połączeń autobusowych, a może w niedalekiej przyszłości także tramwajowych.

Trzeba konsekwentnie wymieniać tabor autobusowy i tramwajowy, na modele niskopodłogowe z klimatyzacją. Lawinowo rośnie ruch samochodowy na ulicach Królewieckiej i Fromborskiej i nowe władze miejskie muszą podjąć decyzje o rozbudowie tych ulic, modernizacji skrzyżowań oraz w bliskiej perspektywie połączeniu ulicy Jana Pawła II z ulica Fromborską, co przekieruje część ruchu na ulicę Płk. Dąbka. Nie można także zapominać o mniejszych ulicach, sukcesywnych remontach i nowych inwestycjach – jak chociażby ulica Nowogródzka – przy której powstają kolejne osiedla mieszkaniowe. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do likwidacji kolejnych szkół w Elblągu. Jednak za parę lat – jeżeli tempo budowy kolejnych osiedli wzdłuż ulicy Fromborskiej się utrzyma – trzeba będzie wybudować nową szkołę, albo zorganizować dzieciom darmowy dowóz autobusami. Wiele pracy i wyzwań stoi przed nowymi władzami Elbląga…
 

Sfinansowano ze środków KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 8

%37.5 %62.5


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.