Wtorek, 7.05.2024, Imieniny: Ludmila, Gizela, Benedykt

Zacząć listopad od wygranej. W sobotę Concordia zagra na Krakusa z Victorią

03.11.2023, 14:45:00 Rozmiar tekstu: A A A

Przed piłkarzami Concordii ostatnie cztery mecze ligowe w tym roku. Listopadowe granie rozpocznie pojedynek z zajmującą ósme miejsce w tabeli III ligi Victorią Sulejówek. Rywal elblążan, to solidnie spisujący się beniaminek, który długo utrzymywał się w czołówce rozgrywek. Pomarańczowo-czarni po przerwaniu złej serii wyjazdowych meczów bez punktów i ostatnim zwycięstwie w Łomży, przystąpią do sobotniego pojedynku w dobrych nastrojach i z nastawieniem wywalczenia kolejnego kompletu punktów. Początek meczu na stadionie przy Krakusa o godz. 14. Wstęp dla kibiców jak zawsze jest wolny.

Victoria Sulejówek w poprzednim sezonie rzutem na taśmę wygrała rozgrywki IV ligi mazowieckiej, wyprzedzając swojego najgroźniejszego rywala Mazovię Mińsk Mazowiecki dopiero w ostatniej kolejce. Dzięki temu, po czterech latach przerwy powróciła do III ligi. W letniej przerwie w kadrze drużyny nastąpiły jedynie kosmetyczne zmiany. Z zespołem pożegnali się Kacper Jarosz i Sebastian Rak, a w ich miejsce pojawili się Konrad Rudnicki z Pilicy Białobrzegi i Joachim Majchrzak z Mazura Karczew.

Prowadzona przez trenera Łukasza Ryczkowskiego drużyna, jak na beniaminka radzi sobie w tym sezonie bardzo śmiało. Victoria świetnie zaczęła ligę od dwóch wygranych do zera i po 2 kolejkach była nawet liderem tabeli grupy pierwszej. W kolejnych meczach regularnie punktowała, zarówno u siebie, jak i na wyjazdach. Październik nie był już jednak zbyt udany dla ekipy z Sulejówka. W tym czasie poniosła ona aż trzy porażki z rzędu i przełamała się dopiero w poprzedni weekend, remisując na własnym stadionie z Bronią Radom 1:1, po golu zdobytym w 90 minucie.

Aktualnie Victoria plasuje się na ósmym miejscu w tabeli, mając w dorobku 21 punktów (o siedem więcej od Concordii). Na ten rezultat złożyło się 6 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek, a także 17 strzelonych i 16 straconych goli. Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu są: zdobywca 4 goli w 14 meczach Konrad Rudnicki oraz strzelec 3 bramek w 14 spotkaniach Julian Świątek.

Sobotni mecz będzie pierwszym w historii spotkaniem, w którym Concordia zmierzy się z Victorią Sulejówek. Do tej pory obie drużyny nie miały okazji rywalizować ze sobą.

Początek meczu Concordia – Victoria w sobotę, 4 listopada o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Krakusa. Wstęp dla kibiców jest wolny. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Łukasz Buda z Gdańska, a na liniach asystować mu będą: Michał Skrzypiński i Filip Jasina.