Niedziela, 5.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Wyjazdowa niemoc Concordii trwa [GOLE Z MECZU]

14.10.2023, 22:49:15 Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnie dwadzieścia minut i trzy stracone w tym czasie gole, zadecydowały o porażce Concordii w sobotnim meczu w Nieborowie. Pomarańczowo-czarni jeszcze do 70 minuty remisowali z Unią Skierniewice 1:1, jednak w końcówce spotkania to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 4:1. Jedynego gola dla Słoników zdobył debiutujący w zespole Kacper Noworyta. Mimo porażki elblążanie zachowali 14 miejsce w tabeli.

Concordia w sobotnim meczu musiała sobie radzić bez kontuzjowanych: Joao Augusto, Szymona Drewka, Macieja Kaczorowskiego i Pawła Pytelewskiego. W meczowej kadrze nie znalazł się także Oskar Kottlenga. W porównaniu do ostatniego, zwycięskiego meczu z Pilicą, w wyjściowym składzie nastąpiła tylko jedna zmiana. Miejsce Jakuba Rękawka zajął debiutant Kacper Noworyta, który do Concordii trafił z rezerw Piasta Gliwice.

W mecz lepiej wyszli gospodarze, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie, po tym jak najprzytomniej w polu karnym zachował się Dawid Dzięgielewski. Napastnik Unii mimo asysty trzech graczy i bramkarza Concordii, znalazł lukę i skierował piłkę do bramki z dziesiątego metra. W 13 minucie groźny strzał Szymona Łapińskiego z rzutu wolnego w dobrym stylu obronił Dominik Sasiak. Elblążanie szukali wyrównania, ale strzały Radosława Bukackiego, Kacpra Sionkowskiego i Mateusza Szmydta, nie znalazły drogi do bramki. W 24 minucie powinno być 1:1. Z rzutu rożnego dośrodkował Radosław Bukacki, a Piotr Jakubowski strzelił głową w poprzeczkę, natomiast dobitka Kacpra Noworyty z kilku metrów poszybowała nad bramką. Pomarańczowo-czarni kreowali sobie sytuacje strzeleckie, ale w kolejnym już meczu ich największą bolączką było skutecznie wykończenie akcji. Do przerwy lepsi o jedną bramkę byli więc miejscowi.

Elblążanie świetnie rozpoczęli drugą część meczu. Już w 48 minucie Mateusz Jońca dograł w pole karne, a najwyżej do piłki wyskoczył Kacper Noworyta, który w swoim debiucie w III lidze głową doprowadził do remisu. Dwie minuty później z ponad 30 metrów huknął Radosław Bukacki, a strzegący bramki Unii Rafał Grocholski na raty złapał piłkę. Obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki przez co mecz był bardzo żywy i mógł podobać się kibicom. W 71 minucie sędzia tego meczu Mateusz Onysk podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, odgwizdując rzut karny dla gospodarzy. Tuż przed linią pola karnego Kacper Noworyta przegrał pojedynek z Maksymem Rosińskim. Gracz Unii stracił równowagę i przewrócił się na szesnastym metrze. Niestety arbiter błędnie uznał, że do faulu doszło już polu karnym i wskazał na jedenastkę. Tę na gola zamienił Mateusz Stępień i było 2:1. Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła elblążanom i odwróciła losy meczu. W 88 minucie fatalny błąd przy wznawianiu gry od własnej bramki popełnił Dominik Sasiak, który zbyt mocno podał do stojącego w polu karnym Piotra Jakubowskiego. W efekcie tego gospodarze przejęli piłkę. Mateusz Szmyd podał do Dawida Dzięgielewskiego, a ten z bliska pokonał Sasiaka. W drugiej doliczonej minucie elbląski zespół dobił czwartym trafieniem Adrian Dudziński, który doskoczył do odbitej rykoszetem piłki i z pięciu metrów skierował ją do siatki. W 94 minucie Concordia mogła zmniejszyć rozmiary porażki, ale po rzucie rożnym i strzale głową Kacpra Sionkowskiego piłka odbiła się tylko od słupka.

Unia Skierniewice – Concordia Elbląg 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Dawid Dzięgielewski (8'), 1:1 Kacper Noworyta (48' – asysta Jońca), 2:1 Mateusz Stępień (72'-k.), 3:1 Dawid Dzięgielewski (88'), 4:1 Adrian Dudziński (90'+2)

Concordia: Dominik Sasiak - Gracjan Szpucha, Szymon Mroczko, Piotr Jakubowski, Mateusz Jońca, Radosław Bukacki, Bartosz Danowski (65' Radosław Nowicki), Mateusz Szmydt (87' Jakub Rękawek), Kacper Noworyta (79' Szymon Maćkowski), Łukasz Kopka (87' Oskar Bartosiński), Kacper Sionkowski.

Unia: Rafał Grocholski – Maksym Rosiński, Konrad Kowalczyk, Nikita Vasin, Szymon Łapiński (82' Filip Kępisty), Dawid Dzięgielewski, Aleksander Sulikowski (62' Adrian Dudziński), Jakub Bartosiński, Maksymilian Kosior (75' Piotr Drabik), Mateusz Szmyd, Mateusz Stępień.

Sędziował: Mateusz Onysk (Bydgoszcz)
Żółte kartki: Mroczko, Jońca, Bukacki (Concordia), Sulikowski, Kosior, Stępień, Kowalczyk (Unia)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 października o godz. 15 na stadionie przy ul. Krakusa.