Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Concordia z kolejnym awansem w Wojewódzkim Pucharze Polski [GOLE Z MECZU]

14.09.2022, 22:09:17 Rozmiar tekstu: A A A
Trzy gole dla Concordii zdobył Szymon Drewek (w środku)

Trzecie zwycięstwo w obecnej edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski zanotowali piłkarze Concordii. W środowym meczu drugiej rundy tych rozgrywek, pomarańczowo-czarni wyeliminowali kolejnego czwartoligowca, pokonując na wyjeździe Huragan Morąg 4:2. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Szymon Drewek, który wszystkie gole zdobył po strzałach głową. Czwarte trafienie dołożył uderzeniem z rzutu wolnego Radosław Bukacki.

W meczu pucharowym przeciwko Huraganowi, w elbląskim zespole zagrać nie mogli Badri Akubardia (uraz po ostatnim meczu z Lechią) oraz Aleks Łęcki (choroba). Do składu wrócił za to Mateusz Szmydt, a między słupkami zadebiutował ukraiński bramkarz Oleksii Kazakov.

Słoniki szybko, bo już w 3 minucie objęły prowadzenie. Stało się tak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Radosława Bukackiego i strzale głową Szymona Drewka. Pięć minut później dość niespodziewanie był już remis. Jakub Szymanowski dorzucił w pole karne, do piłki nie sięgnął Oleksii Kazakov, a Mariusz Dec silnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Od tego momentu gospodarze skupili się na obronie dostępu do własnej bramki, a Concordia była zmuszona do długiego rozgrywania piłki. Elblążanie golkipera Huraganu próbowali pokonać m.in. strzałami z dystansu. Najbliższej szczęścia był w 35 minucie Radosław Bukacki, ale piłka nieznacznie przeleciała obok słupka. W 41 minucie groźny strzał z pola karnego oddał Tomasz Szawara, ale Artur Jurgielewicz odbił zmierzającą obok słupka piłkę na rzut rożny. Minutę później z rożnego dośrodkował Łukasz Kopka i Szymon Drewek ponownie uderzeniem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do przerwy Concordia prowadziła w Morągu jednym trafieniem.

Od początku drugiej połowy elblążanie zagrali z jeszcze większym animuszem i już w 50 minucie prowadzili 3:1. Scenariusz identyczny jak przy poprzednich dwóch golach. Rzut rożny, dośrodkowanie Radosława Bukackiego i strzał głową Szymona Drewka, który kompletuje hat-tricka. Pięć minut później 20-letni pomocnik mógł mieć na koncie już cztery gole, ale jego silny strzał z dystansu odbił jakimś sposobem Artur Jurgielewicz. W 65 minucie Mateusz Błaut sfaulował przed polem karnym, wychodzącego na sytuację sam na sam z bramkarzem, Łukasza Kopkę, za co obejrzał czerwoną kartkę. Do ustawionej na 17 metrze piłki podszedł Radosław Bukacki i mocnym strzałem przełamał ręce Artura Jurgielewicza, podwyższając wynik na 4:1. W kolejnych kilku minutach bliscy wpisania się na listę strzelców byli ponownie Radosław Bukacki (jego strzał z dystansu obronił bramkarz) oraz Mateusz Szmydt (uderzenie z pierwszej piłki obok słupka).

Gdy wydawało się, że kolejne gole dla Concordii są tylko kwestią czasu, to Huragan zdobył drugą bramkę. W 70 minucie Piotr Zaleski przejął w środku boiska podanie od Ivana Spychki, przebiegł kilkadziesiąt metrów i płaskim strzałem z 16 metrów pokonał ukraińskiego golkipera Concordii. Chwilę później ponownie na morąską bramkę uderzał Radosław Bukacki i po raz kolejny swój zespół od utraty gola uchronił Artur Jurgielewicz. W 76 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Norbert Nestorowicz. Trzy minuty później swoją okazję miał kolejny rezerwowy – Hubert Szramka, którego strzał zza pola karnego odbił na rzut rożny bramkarz Huraganu. Mimo jeszcze kilku dogodnych okazji ze strony przyjezdnych, wynik meczu już się nie zmienił i to Concordia w pełni zasłużenie zameldowała się w 1/8 finału WPP.

Huragan Morąg – Concordia Elbląg 2:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Szymon Drewek (3' – asysta Bukacki), 1:1 Mariusz Dec (8'), 1:2 Szymon Drewek (42' – asysta Kopka), 1:3 Szymon Drewek (50' – asysta Bukacki), 1:4 Radosław Bukacki (65'), 2:4 Piotr Zaleski (70')

Concordia: Oleksii Kazakov – Tomasz Szawara (69' Edil de Souza Barros), Ivan Spychka, Ihor Radchenko (76' Maciej Kaczorowski), Radosław Bukacki, Szymon Drewek (73' Michał Błaszczyk), Jakub Rękawek (83' Igor Kucharzewski), Eryk Jarzębski, Mateusz Szmydt, Łukasz Kopka (76' Norbert Nestorowicz), Mariusz Pelc (65' Hubert Szramka).

Huragan: Artur Jurgielewicz – Piotr Zaleski (73' Piotr Zmiarowski), Mateusz Błaut, Mariusz Dec, Cezary Januszkiewicz (73' Marcin Michalski), Aleksy Fabisiak (73' Dawid Kołodziej), Jakub Szymanowski (82' Igor Horbacz), Aleksander Tomasz (73' Igor Koć), Szymon Cychlik (73' Kajetan Katarzyński), Przemysław Ziemianowicz, Zbigniew Marchlewski.

Sędziował: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)
Żółte kartki: Marchlewski (Huragan)
Czerwona kartka: Mateusz Błaut (65' – za faul)

Kolejnego rywala w 1/8 finału WPP Concordia pozna w drodze losowania. Mecz rozegrany zostanie w marcu 2023 roku. Natomiast już w sobotę, 17 września pomarańczowo-czarni zmierzą się w meczu ligowym z Sokołem Ostróda. Początek meczu w Ostródzie o godz. 16.