Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Młodzicy Concordii 2007 drudzy na LOTOS Junior Cup 2019!

26.06.2019, 18:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzicy Concordii 2007 drudzy na LOTOS Junior Cup 2019!

Bardzo miłym akcentem zakończył sezon zespół młodzika Concordii z rocznika 2007. Prowadzona przez trenerów Bartłomieja Florka i Michała Niesiobędzkiego drużyna dotarła do finału siódmej edycji prestiżowego turnieju LOTOS Junior Cup, zajmując drugie miejsce na 17 startujących ekip. Pomarańczowo-czarni pokazali się z bardzo dobrej strony na Stadionie Energa Gdańsk, gdzie rozgrywany był turniej, w którym udział wzięły wszystkie ośrodki uczestniczące w programie "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM". Dwunastolatkowie z Concordii na 7 meczów, wygrali aż 6, strzelając rywalom 12 goli i tracąc tylko 3.

Concordia, jako jeden z klubów – ośrodków, który realizuje program szkoleniowy LOTOSU, co roku bierze udział w gdańskim turnieju, który podsumowaniem kolejnego sezonu jego działalności. W tym roku obok pomarańczowo-czarnych, których reprezentował rocznik 2007 i puchar walczyło 16 innych zespołów, które trenują w ośrodkach w: Białymstoku, Bytowie, Chojnicach, Kartuzach, Luzinie, Gdańsku (APLG), Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Gminie Pruszcz Gdański i Ustce. W tym roku, pierwszy raz zaprezentowali się zawodnicy z Czechowic-Dziedzic i Jasła, gdzie w połowie maja otwarto dwa nowe ośrodki treningowe. Skład uzupełniły dwie drużyny dziewcząt - PPzL Ladies i Gdańsk Ladies.

W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Concordia trafiła do grupy C, w której zanotowała komplet czterech zwycięstw. Podopieczni trenerów Bartłomieja Florka i Michała Niesiobędzkiego wygrali z: Czechowicami-Dziedzicami 5:0, Malborkiem 1:0, Luzinem 1:0 i Nowym Dworem Gdańskim 3:0. Pomarańczowo-czarni zajęli dzięki temu pierwsze miejsce w swojej grupie z bilansem bramek 10:0.

Po meczach grupowych, przyszedł czas na fazę pucharową. W ćwierćfinale młodzi elblążanie pokonali Jasło 1:0, natomiast w półfinale po rzutach karnych 2:1 zwyciężyli z Bytowem (1:1 w regulaminowym czasie gry). Niestety w wielkim finale Concordia zanotowała pierwszą w turnieju porażkę, przegrywając z MOSP Białystok 0:2. Mimo przegranej młodzi elblążanie zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, o czym świadczy m.in. nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju, którym został Adrian Jasieniecki (przepuścił tylko 3 gole w 7 meczach).

Skład Concordii: Adrian Jasieniecki – Hubert Fercho, Brian Raburski, Miłosz Rzeczycki, Mateusz Lauryn, Adam Cenkner, Grzegorz Puzio, Adam Kopczak, Dominik Chwoszcz, Oskar Błaszkiewicz, Tymoteusz Budziwojski, Kacper Wójcik.
 

Turniej Lotos Junior Cup w Gdańsku był szczególny dla naszych chłopców, ponieważ mogli zaprezentować swoje umiejętności na pięknym stadionie Energi. Szczególny również dlatego, iż rywalizowali z kolegami z różnych ośrodków piłkarskich, które tak jak klub Concordia są wspierane przez nieoceniony program Lotos. Nasi zawodnicy zaprezentowali się solidnie docierając do finału imprezy, gdzie musieliśmy uznać wyższość młodych piłkarzy z Białegostoku. Dla naszych chłopców turniej w Gdańsku zostanie na długo w pamięci. Mnie cieszy, że zdobyli kolejne doświadczenie w swojej przygodzie z piłką nożną

– podsumował występ swoich podopiecznych trener Concordii 2007 Bartłomiej Florek.

Klasyfikacja końcowa VII finału turnieju LOTOS Junior Cup

1. Białystok
2. Elbląg
3. Ustka
4. Bytów
5. Gdańsk
6. Jasło
7. Słupsk
8. Nowy Dwór Gdański
9. Gmina Pruszcz Gdański
10. Chojnice
11. Starogard Gdański
12. Kartuzy
13. Czechowice-Dziedzice
14. Gdańsk Ladies
15. Luzino
16. Malbork
17. PPzL Ladies

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ ***
  Czwartek, 27.06

  BRAWO!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.