Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Drugie miejsce skrzatów Concordii na dużym turnieju Osiek Summer Cup

12.06.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W miniony weekend zespoły skrzata Concordii z rocznika 2012 brały udział w dwóch turniejach. Pierwsza z naszych drużyn, w sobotę wystąpiła w imprezie Huragan Morąg Cup 2019, gdzie rozegrała łącznie 6 meczów. Dzień później, drugi zespół pomarańczowo-czarnych zagrał w turnieju Osiek Summer Cup, gdzie na 16 drużyn, zajął 2 miejsce. W obu turniejach nagrody dla najlepszych bramkarzy trafiły do zawodników Concordii – zdobyli je Szymon Knifka i Kacper Januszewski.

Zespół Concordii w miniony weekend został podzielony na dwa składy, a każdy z nich wziął udział w innym turnieju. W sobotę, 8 czerwca skrzaty Concordii z rocznika 2012 uczestniczyły w turnieju Huragan Morąg Cup 2019. W rozgrywkach udział wzięło 9 zespołów z Morąga, Pasłęka, Elbląga oraz Pruszcza Gdańskiego, które podzielone zostały na 3 grupy.

- Na turnieju w Morągu wygraliśmy trzy mecz,e jeden zremisowaliśmy i dwa przegraliśmy. Uważam, że był to turniej bardzo dobrze zagrany przez naszych zawodników. Choć upał doskwierał wszystkim, była świetna zabawa. Warto podkreślić, że nasz zawodnik Szymon Knifka został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju – podsumował turniej trener skrzatów Concordii Michał Niesiobędzki.

Skład Concordii na turnieju w Morągu: Szymon Knifka, Alan Szumacher, Jakub Będziak, Igor Hryniewicz, Mateusz Tomaszewicz, Marcel Składanek, Fabian Strąk, Oliwier Wojdon.

Następnego dnia, w niedzielę (9 czerwca) druga drużyna Concordii pojechała na mocno obsadzony turniej Osiek Summer Cup, w którym zagrały zespoły m.in. z Elbląga, Tczewa, Gdańska, Smętowa, Grudziądza, Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Tucholi czy Świecia. Pomarańczowo-czarni spisali się na nim bardzo dobrze, dochodząc aż do finału.

- Na turnieju Osiek Summer Cup nasza drużyna zajęła drugie miejsce na szesnaście zespołów. Wygraliśmy siedem meczów i w finale zremisowaliśmy 2:2. W karnych lepsi okazali się zawodnicy z Banina. Gratuluję naszej drużynie bardzo dobrych zawodów i zaangażowania w tym upale. Nasz zawodnik Kacper Januszewski został dodatkowo wybrany najlepszym bramkarzem turnieju – informuje trener Michał Niesiobędzki.

Skład Concordii na turnieju w Osieku: Kacper Januszewski, Aleksander Sinica, Tomasz Sienkiewicz, Maksymilian Nadolny, Igor Bombała, Dawid Myszk, Marcel Bartkowski, Miłosz Skonieczny, Bruno Skonieczny.