Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Strzały ostrzegawcze przy granicy. Zatrzymano żołnierzy

06.06.2024, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Strzały ostrzegawcze przy granicy. Zatrzymano żołnierzy
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Bulwersujące zatrzymanie żołnierzy za strzały ostrzegawcze z powodu braku przepisów - tak szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Jacek Siewiera, skomentował zdarzenie, do którego doszło na polsko-białoruskiej granicy. Wypowiedział się również na temat tego, czy po tym incydencie szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz, powinien się podać do dymisji.

 

 


Po strzałach ostrzegawczych w stronę ludzi forsujących granicę polsko-białoruską, żołnierze mieli usłyszeć zarzuty. Według Onetu, który jako pierwszy podał tę informację, migranci przekroczyli granicę, a strzały w powietrze ich nie powstrzymały. Wtedy żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej zaczęli w obronie koniecznej zaczęli strzelać w ziemię. Niektóre z wystrzelonych 43 pocisków trafiły rykoszetem w płot. 

 

 

Kiedy sytuacja została opanowana, do akcji miała wkroczyć straż graniczna. Jej funkcjonariusze zawiadomili Żandarmerię Wojskową, która aresztowała żołnierzy za użycie broni wobec migrantów.

 

 

W czwartek (6 czerwca) do zdarzenia odniósł się szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Jacek Siewiera. Podkreślił, że do bulwersującego zatrzymania żołnierzy za strzały ostrzegawcze na granicy doszło z powodu braku przepisów regulujących zasady użycia broni przez Wojsko Polskie. Wskazał, że odpowiednie regulacje znalazły się w prezydenckim projekcie ustawy, którym za tydzień ma się zająć Sejm.

 

Więcej przeczytasz na: RMF24

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ Birok
  Czwartek, 06.06

  PO działa przeciwko Polsce przez takie zachowanie

 2. 2
  +1
  ~ somsiad
  Czwartek, 06.06

  Co to ma wspólnego z Elblągiem ???

 3. 3
  --23
  ~ Polska kraj absurdów
  Czwartek, 06.06

  A mówiłem, żeby loepiej wodą święconą i kropiudłem żołnierze machali, poprzebierani w komże...

 4. 4
  +24
  ~ Plumengeld
  Czwartek, 06.06

  POwcy działają na szkodę Państwa Polskiego. Pilnują żeby Putinowi nikt piachu w tryby nie sypał. Chcą dialogu z Rosją taką jaka ona jest.

 5. 5
  +34
  ~ żołnierz
  Czwartek, 06.06

  Murem za polskim mundurem. PO precz

 6. 6
  +31
  ~ W kamasze
  Czwartek, 06.06

  Całe te bractwo co teraz rzadzi w kamasze. narzekacie na komunę ale wtedy to było wojsko nikt nie przeszedł niezauważony. strzelać nikt nie zakazywał po to było wojsko. A teraz żal patrzec co robią z żołnierzami. Chory kraj.

 7. 7
  +28
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 06.06

  Takich ludzi sobie wybraliśmy: Tuska, Kosiniaka-Kamysza, Bodnara czy Hołownie - tchórze, zdrajcy sługusy Berlina . Niszczą polskie firmy, niszczą strategiczne dla Polski inwestycje by chronić interesy firm niemieckich. Teraz jeszcze zakuwają w kajdany polskich żołnierzy którzy z narażeniem życia bronią granic Polaki. To jest zbrodniczy rząd, rząd antypolski i trzeba pamiętać o tym przy urnach 9 czerwca - wszyscy tylko nie oni, nie koalicja 13 grudnia.

 8. 8
  +16
  ~ Wszoku
  Czwartek, 06.06

  POwcy putinowcy realizują plan Putina i destabilizują nasz kraj. Z armii przez lata robili pośmiewisko gdy polskie wojsko zaczęło bronić granic przez muslimami to Tusk groził że będziemy płacić za każdego kogo nie przyjmiemy, Szczerba i ten drugi pajacyk biegali z siatkami i pizzą dla muślinów teraz prowadzą komisję śledczą, wraz z Holland i lewackim celebrytami nakręcili film szkalujący polskich pograniczników. PO to banda zdradzieckich łotrów. Nie mogę pojąć jak bardzo trzeba nienawidzić własnego kraju żeby głosować na PO i trzecią drogę.

 9. 9
  +28
  ~ Obywatel 7⁷77
  Czwartek, 06.06

  Co to ma znaczyć. Po to jest wojsko. Żołnierze wykonali swoją pracę. Ten który podjął złą decyzję niestety zmarł.

 10. 10
  --16
  ~ do wet
  Czwartek, 06.06

  ty pisowski wazeliniarzu zawsze powtarzam i bede powtarzał flanelo że jedyne co potrafisz to obrzucać przeciwników politycznych swoim rynsztokowym słownictwem-tego nauczyli w kc pis?niewiele...........

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4287037849426