Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Trzynaste i czternaste emerytury zostają co najmniej na dwa lata

18.12.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzynaste i czternaste emerytury zostają co najmniej na dwa lata
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Sejmowa większość chce wprowadzić trzynaste i czternaste emerytury co najmniej na dwa najbliższe lata. Potem ponownie chce się nad nimi zastanowić - ustalili dziennikarze RMF FM.W Ministerstwie Finansów, Kancelarii Premiera RP i koalicyjnych centralach trwa konstruowanie przyszłorocznego budżetu państwa, ale też ucieranie wspólnej polityki. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, na razie jest zgoda na utrzymanie 13. i 14. emerytury przez dwa najbliższe lata.

 


Dlaczego tylko na dwa lata?
 

 

Sejmowa większość chce wprowadzić trzynaste i czternaste emerytury co najmniej na dwa najbliższe lata po pierwsze dlatego, że utrzymanie tych dodatków obiecano w kampanii.
 

 

Po drugie w przyszłym roku mamy wybory samorządowe i do europarlamentu, a w kolejnym prezydenckie. Do tego czasu nikt trzynastek i czternastek nie ruszy, bo oznaczałoby to zapewne wyborczą porażkę.
 

 

Za dwa lata - zwłaszcza, gdy inflacja wróci do normalności - los 13. i 14. emerytury będzie już zależał od sytuacji budżetowej.
 

 


Więcej na RMF24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ ...
  Poniedziałek, 18.12

  Kombinują jak koń pod górę . I tego sie mozna było spodziewać . Wojna z PiSem , cięcia finansowe i robienie sobie dobrze . Ot i cała polityka .

 2. 2
  +12
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 18.12

  A to zagwarantuje Nam pan prezydent, bo nie podpisze im Ustawy, pozbawiającej emerytów 13,14.Jednym słowem pinindzy nima i nie będzie. A to to jeszcze nic , Tusk teraz to na pewno uruchomi sprzedaż lasów. Ostatnio za Tuska rządów zabrakło im 5 głosów, żeby przegłosować Ustawę o sprzedaży lasów za 447 , to On przyrzekła to żydom.

 3. 3
  +2
  ~ anna
  Poniedziałek, 18.12

  Warto pomyśleć nad zmianą nazwy tych dodatków do emerytury , bo przecież 1000 pln to nie żadna 13 ,czy 14 emerytura tylko dodatek do niej .

 4. 4
  +3
  ~ zorro
  Poniedziałek, 18.12

  bo za dwa lata odbędą się ostatnie wybory i mochery im nie będą potrzebne

 5. 5
  --2
  ~ MALINA
  Poniedziałek, 18.12

  A Mocherki będą w SZOKU bo TVP mówiła że zabiorą.

 6. 6
  +2
  ~ Wet
  Poniedziałek, 18.12

  Malina Ty jesteś w szoku, że nie zabrali. Ludzie nie są głupi i wiedzą, że przed nami wybory i KOmbinatorzy z rządu też to wiedzą. Proste.

 7. 7
  +1
  ~ Do Berlina
  Poniedziałek, 18.12

  Jprd nawet 13 i 14 chcą zrobić rotacyjną.Kyzwa niedługo to dymanie bedzie rotacyjne.Raz mąż, raz sasiaď, a jeszcze innym razem jakiś ciapaty.

 8. 8
  +3
  ~ podpisane
  Wtorek, 19.12

  Przecież komentatorzy cały czas powtarzają: Wiosna - wybory samorządowe. Za dwa lata - wybory prezydenckie. Mamy kilka miesięcy spokoju i dwa lata na hamulcu. Kandydat Konfederacji bez szans, znów będą zawody kto za sektą, kto za mafią. A później czy wygra TCzajkowski, czy wygra jakiś pisowiec... Będzie ostro. Zobaczymy co znaczy mieć stolicę przeniesioną do Brukseli. Najwyżej prezydent z opozycji może bronić ludzi bo to da mu głosy i pomoże jego opcji w 2027. Lecz co może prezydent? Czasem coś zawetować? Inna opcja, przekupią showmana rotacyjnego Hołownię. Teraz potrzebują go jedni i drudzy, a on chce być prezydentem. Tylko Tusk nie może zabronić startu swojemu konkurentowi bo może stracić władzę kiedy tamten postawi warunek: poparcie albo rozłam i strata większości w parlamencie

 9. 9
  +2
  ~ EDI
  Wtorek, 19.12

  I po co te głupie tłumaczenia ? koalicja rządząca chętnie by dziś zabrała 800+ , emerytom 13 i 14 bo to bardzo ich boli , ale niestety nie mają takiej możliwości za obecnego prezydenta z PIS pana Andrzeja Dudy, bo on im krótko powiedział ,że nie pozwoli na odebranie przywilejów współobywatelom za jego kadencji. I tuski mogą się gonić Hej ! Bez łaski tuska jesteśmy bezpieczni co najmniej dwa lata ,chyba że wyborcom odbije drugi raz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90881109237671