Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Tak urzędnicy dorabiają w ministerstwie zdrowia. Nawet 10,5 tys. zł ekstra miesięcznie

20.05.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tak urzędnicy dorabiają w ministerstwie zdrowia. Nawet 10,5 tys. zł ekstra miesięcznie

Taka fucha to prawdziwy skarb. Jak ustaliła Wirtualna Polska, pracownicy Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia dostają dodatkowe wynagrodzenie za udział w posiedzeniach komisji ekonomicznej. Za jedno spotkanie dostają ok. 2,5 -3,5 tys. zł, a w miesiącu mogą dostać nawet ponad 10 tys. zł ekstra.

 

O działalności tajemniczej komisji wiadomo niewiele. Do jej zadań należy prowadzenie negocjacji z firmami farmaceutycznymi w zakresie ustalania urzędowych cen zbytu i poziomu odpłatności. Formalnie działa od 2012 roku przy ministrze zdrowia, który powołuje i odwołuje członków komisji.

Informator Witualnej polski: - Komisja miała być z założenia ekspercka i niezależna. A stała się dla wielu szeregowych pracowników dodatkowym źródłem dochodów - mówi źródło WP, specjalista w zakresie polityki zdrowotnej.

 

I faktycznie, działalność komisji jest finansowana z budżetu państwa ze środków pozostających w dyspozycji ministra zdrowia.

- Członkom komisji przysługuje wynagrodzenie za udział w posiedzeniach w wysokości nieprzekraczającej 3500 zł za udział w każdym posiedzeniu komisji, jednak nie więcej niż 10 500 zł miesięcznie

– informuje WP Wioletta Olszewska, zastępca dyrektora Biura Komunikacji w Ministerstwie Zdrowia.

Według obowiązującego rozporządzenia z 2011 roku, przewodniczący komisji dostaje za udział w każdym posiedzeniu 3 tys. zł; wiceszef i sekretarz 2,7 tys. zł; a zwykły członek komisji 2,5 tys. zł. Jak często komisja obraduje? Tego resort zdrowia nie ujawnił.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ anonim
  Poniedziałek, 20.05

  O co kaman? Ta kasa po prostu im sie należy!!!

 2. 2
  +7
  ~ heniop
  Poniedziałek, 20.05

  to jest jawne przegięcie, oby im łapy odpadły, a na chore dzieci nie ma kasy tylko zbierają rodzice, żenada

 3. 3
  +3
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 20.05

  Polecam lekturę o "prawych" i "sprawiedliwych", czyli jak to kościelni złodzieje ze złodziejami z PO-PiS wspólnie Polskę grabili - opowieść o post-styropianowej nomenklaturze 3 RP: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24804013,jak-morawiecki-uwlaszczyl-sie-na-gruntach-koscielnych-sledztwo.html#s=BoxOpImg2

 4. 4
  +5
  ~ piguła z wojewódzkiego
  Poniedziałek, 20.05

  Jedno wielkie dziadostwo

 5. 5
  +8
  ~ Nic juz nie dziwi
  Poniedziałek, 20.05

  Jednak Polska jest krajem bardzo bogatym, biorą, biorą i biorą - tylko KTO? , a ta reszta co musi na to zapracować, to za miskę ryżu.I tak oto tworzy się nowa kasta dorobkiewiczów.W komisji pewnie rodziny, bo nic się nie pisze o jakiś fachowcach, wcześniej pisali o handlu lekami i transferze za granicę. A śmiertelność Polaków, dalej wysoka niema kto leczyć jak reszta handluje.

 6. 6
  +1
  ~ kkel
  Poniedziałek, 20.05

  Mujborze a i Władek do KE. Mujborze!

 7. 7
  0
  ~ Jaś Groszek
  Wtorek, 21.05

  @Jaś Fasola: To, że gdzieś kręci się większe lody, to nie znaczy, że nie należy napiętnować przypadków z własnego podwórka. To tak, jakbyś powiedział, że złodziej, co ze spożywczaka ukradł 300 zł, to w sumie jest spoko, bo słyszałeś, że jak robią skok na jubilera, to kradną w tysiącach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.