Poniedziałek, 24.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Prezydent RP chce obniżyć wiek emerytalny. Od nowego roku wrócą dawne limity?

03.12.2015, 10:40:18 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent RP chce obniżyć wiek emerytalny. Od nowego roku wrócą dawne limity?
fot. ofefundusze.pl

Prezydent Andrzej Duda złożył do Sejmu projekt ustawy dotyczącego przywrócenia przepisów z 2012 r. w sprawie wieku emerytalnego. Prezydent chce, aby Polacy uzyskiwali prawa do świadczeń emerytalnych odpowiednio w wieku 60 lat w przypadku kobiet oraz 65 jeśli chodzi o mężczyzn. Ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia 2016 r. - czytamy na łamach serwisu gazetaprawna.pl

Jak informuje Gazeta Prawna, projekt ustawy jest bliźniaczy do tego, który prezydent przekazał parlamentowi poprzedniej kadencji. Andrzej Duda chce przywrócić, obowiązujący przed trzema laty wiek, w którym Polacy będą przechodzili na emeryturę (60 lat dla kobiet oraz 65 dla mężczyzn). Według obecnie obowiązujących przepisów, kobiety i mężczyźni mogą nabyć świadczenia emerytalne, gdy ukończą 67 rok życia.

– Obecna sytuacja społeczno-gospodarcza Polski nie uzasadnia podwyższenia podstawowego wieku emerytalnego – stwierdza wprost cytowany przez Gazetę Prawną prezydent Andrzej Duda. Dodaje, że wyższy próg wiekowy dla emerytów ma sens tylko wówczas, gdy jednocześnie wydłuża się okres aktywności zawodowej ubezpieczonych. Tak jednak w przypadku osób starszych się nie stało. – Dzieje się wręcz odwrotnie. Liczba starszych bezrobotnych w ostatnich latach wzrosła – dodaje w uzasadnieniu projektu.

źródło: gazetaprawna.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%92.3 %7.7


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Magda
  Czwartek, 03.12

  SUPER PANIE DUDA! BRAWO!

 2. 2
  --14
  ~ jan-49
  Czwartek, 03.12

  obnizenie wieku emerytalnego bedzie powiazane z OBNIZKA EMERYTUR tak ze nie cieszcie sie za bardzo teraz emerytury nie sa wysoke a beda jeszcze nizsze brawo panie Duda ale on tym sie juz nie wspomina bo po co

 3. 3
  +14
  ~ Polak
  Czwartek, 03.12

  jan-49 - zapomniałeś POmiocie dodać, że to właśnie twoja Partia Oszustów kilka lat temu wprowadziła ustawę, dzięki której emerytury będą naliczane w nowy/gorszy sposób, a mianowicie liczba lat składkowych będzie dzielona przez średnią długość życia ludzi będących już na emeryturze, a nie przez średnią długość życia ogółu społeczeństwa (jak do tej pory było), która jest dużo niższa - przez co wysokość emerytur będzie niższa o ok 20% - w dodatku wyszło wtedy też na jaw, ze PO kolejny raz okrada Polaków, bo oprócz tego niekorzystnego naliczania emerytur, okazuje się jeszcze, że składki tych podatników, którzy nie dożyli emerytury PRZEPADAJĄ - widzisz ile draństwa narobiła twoja Partia Oszustów i miną lata nim to wszystko PiS naprawi, a potem dopiero zaczniemy wychodzić na prostą.

 4. 4
  +13
  ~ Polak
  Czwartek, 03.12

  a no i zapomniałem dodać o oczywistej rzeczy, jak skoku twojej Partii Oszustów na nasze składki emerytalne w OFE - to był rozbój w biały dzień, tylko za ta kradzież naszych pieniędzy z emerytur wszyscy POwaleńce powinni siedzieć w ***lu Ps. PiS z Prezydentem muszą teraz to wszystko odkręcać, a jak widać choćby po sprawie z Trybunałem Konstytucyjnym (gdzie w czerwcu przy prośbach Prezydenta aby PO nie robiło rzeczy niezgodnych z Konstytucją, to jednak PO wbrew Konstystucji razem z zaprzyjaźnionymi sędziami z Trybunału Konstytucyjnego przegłosowali ustawę gdzie wybrali swoich nowych członków do TK, nawet tych, których kadencja kończyła się dopiero w czasie jak już nowy rząd PiS działał - i mamy się cieszyć, ze nie POjechali dalej i nie wybrali se na np. 10 lat do przodu?) - PO przeszkadza

 5. 5
  +4
  ~ koko
  Czwartek, 03.12

  To bardzo prosty zabieg a jego sukces zagwarantuje pozbawienie niektórych grup zawodowych niezasłużonych przywilejów emerytalnych zreszta niezgodnych z konstytucja bo wobec niej wszyscy obywatele są równi. Ale oczywiście TK takimi problemami nie zajmuje sie ..

 6. 6
  --7
  ~ prawdziwy polak
  Czwartek, 03.12

  Obecnie ten najlepszy rząd nic nie robi tylko dzieli się stołkami, zresztą jak wszyscy czy to pis czy po jeden szajs

 7. 7
  +1
  ~ ccc
  Czwartek, 03.12

  Miliony Polaków nie wypracują emerytur nawet po obniżeniu wieku emerytalnego, bo na umowach śmieciowych nie da się tego zrobić. Otake Polskie one walczyły?

 8. 8
  --5
  ~ otto
  Czwartek, 03.12

  Ludziom wyrównają za czas oczekiwania na podwyższony wiek? NIE, więc niech sobie zatrzyma populizm dla naiwnych.

 9. 9
  --7
  ~ krzys
  Czwartek, 03.12

  Dla mnie to wszystko to jest o kant dupy,za cztery lata wroci PO I znowu przywruci tamten wiek I tak w kolko macieju bedzie

 10. 10
  --3
  ~ j23
  Czwartek, 03.12

  pewnie jak zwykle zapłaci za to przeciętny obywatel , jak zwykle.....- podatek od sklepów wielkopowierzchniowych[ zapewne będziemy płacić więcej za artykuły w marketach ], dodatek 500 zł do dziecka[ kosztem innych dodatków ,dopłat itp....] , obniżenie wieku emerytalnego [zapewne obwarowany pewnymi przepisami odnośnie ilości lat pracy lub okresu składkowego.....], A GDZIE OPODATKOWANIE KOŚCIOŁA........ czyżby prezio bał się ........, ZATRUDNIANIE PSEUDO RENCISTÓW.... , ...... i wiele wiele innych można dodać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.