Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Polski system podatkowy bardziej przyjazny? Nasz kraj znacznie awansował w rankingu

20.11.2015, 09:54:52 Rozmiar tekstu: A A A
Polski system podatkowy bardziej przyjazny? Nasz kraj znacznie awansował w rankingu
Fot. Adrian Sajko

Polski system podatkowy z roku na rok jest coraz mniej skomplikowany. Nasz kraj pod tym względem zajmuje 58 pozycję na świecie wśród 189 państw klasyfikowanych - wynika z raportu „Paying Taxes 2016” , przygotowanego przez firmę doradczą PwC i Grupę Banku Światowego. W porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem, oznacza to awans aż o 29 pozycji. Na pierwszym miejscu rankingu uplasował się Katar a na ostatnim Boliwia - czytamy na łamach tvn24bis.pl

- Z raportu wynika, że przeciętnie polski przedsiębiorca dokonuje obecnie 7 płatności podatku w ciągu roku (w poprzedniej edycji raportu 18), poświęcając na to 271 godzin rocznie (poprzednio 286). Natomiast całkowita stopa podatkowa dla Polski wynosi 40,3 proc. (w ubiegłorocznym badaniu wskaźnik ten plasował się na poziomie 40,1 proc.) - donosi serwis tvn24bis.pl powołując się na raport „Paying Taxes 2016”.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że od momentu jego prowadzenia w 2004 r., polski system podatkowy sukcesywnie poprawia swoją pozycję w tym zestawieniu. Wynika to z przynależności Polski do Unii Europejskiej i konieczności dostosowania krajowego prawa podatkowego do norm unijnych.

źródło: tvn24bis.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Andrzey
  Piątek, 20.11

  Przyjazny to będzie wtedy, jak z każdego wpływu na konto automatycznie polec x% podatku. Zero rozliczania kosztów, zero księgowych, zero pitów, zero problemów z niejasnymi przepisami. Zarobione = zapłacone.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.