Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Według raportu NBP polskie gospodarstwa domowe są bardziej majętne od niemieckich

18.11.2015, 10:32:17 Rozmiar tekstu: A A A
Według raportu NBP polskie gospodarstwa domowe są bardziej majętne od niemieckich
żródło: shutterstock.com

256,8 tys. zł - tyle wynosi przeciętny majątek netto gospodarstwa domowego w Polsce. Okazuje się, że wcale nie odbiega on od unijnych standardów. Co ciekawe pod tym względem jesteśmy bardziej majętni od Niemców i Słowaków. Jak wynika z przygotowanego przez Narodowy Bank Polski raportu dotyczącego zasobności gospodarstw domowych w Polsce, mieszkańcy polskich wsi są bardziej majętni od miastowych. To w głównej mierze zasługa nieruchomości, których często jesteśmy właścicielami - informuje na swoich łamach tvn24bis.pl

Gromadzeniu majątku sprzyja wykształcenie głowy gospodarstwa domowego.
- W przypadku gospodarstw, w których taka osoba legitymuje się wyższym wykształceniem, majątek netto 343,6 tys. zł jest ponad dwukrotnie wyższy w stosunku do gospodarstw, w których osoba pełniąca rolę jego głowy ma wykształcenie co najwyżej podstawowe - 151,0 tys. zł - podaje tvn24bis.pl, powołując się na raport NBP.

Gospodarstwa domowe, w których osoba ta prowadzi działalność gospodarczą (status samozatrudnionego) są wyraźnie bardziej majętne (783,6 tys. zł), niż gospodarstwa pracujących (238,6 tys. zł) czy też emerytów (201,6 tys. zł) - czytamy dalej.

Zróżnicowanie majątku netto wiąże się również z miejscem zamieszkania.
Dane przedstawione w raporcie mówią, że gospodarstwa zamieszkałe na wsi dysponują przeciętnie znacznie większym majątkiem (366,1 tys. zł) niż gospodarstwa miejskie (207,2 tys. zł).

- Narodowy Bank Polski wskazuje, że majątek netto przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce (61,7 tys. euro) stanowił ok. 56 proc. mediany majątku netto przeciętnego gospodarstwa domowego w strefie euro (109,2 tys. euro). Oznacza to, że polskie gospodarstwa domowe należą do umiarkowanie majętnych na tle krajów strefy euro, dysponując przeciętnie majątkiem netto zbliżonym do obserwowanego dla takich krajów, jak Austria (76,4 tys. euro), Portugalia (75,2 tys. euro), Słowacja (61,2 tys. euro) i Niemcy (51,4 tys. euro) - czytamy na łamach serwisu TVN24bis.pl

źródło: tvn24bis.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ edek kefir
  Środa, 18.11

  co to jest za kraj to szok,propaganda masakryczna,my bogatsi od szkopów?ludzie?przecież za takie coś powinno się sadzać ludzi za kraty.my nigdy nie bedziemy tacy jak niemcy,oni żyją a my wegetujemy

 2. 2
  +21
  ~ mmm
  Środa, 18.11

  Kto takie bzdury wymyśla!!!

 3. 3
  +20
  ~ WYBORCA
  Środa, 18.11

  mmm. Ci sami co mówili ,że wyprzedziliśmy Francję i Szwajcarię.

 4. 4
  +16
  ~ tomi
  Środa, 18.11

  ktos chyba zwariowal co to za bzdety oszustwa polacy to nie ciemnogrud

 5. 5
  +11
  ~ bananowy kraj
  Środa, 18.11

  Majętniejsi ? Bo Polacy muszą sami o siebie zadbać bo państwo ma nas w DU...........Niemcy natomiast nie muszą odkładać zyją wydając swoją wypłatę na swoje przyjemności a w razie potrzeby czy utraty pracy państwo im pomaga i to w taki sposób ze starcza im na normalne życie,OT CAŁA FILOZOFIA NASZEGO "BOGACTWA"

 6. 6
  +18
  ~ turban
  Środa, 18.11

  propaganda sukcesu rodem z PRLu. ostatnio kopaczowa w sejmie mowila ze jestesmy nawet majetniejsi od belgi i francji hahaha taki dobrobyt tu panuje tylko ze tego nie widac. minimalna placa we francji to 1470 euro, w belgii 1500 euro. polska? 410 euro. jestesmy murzynami europy, najtansza gnojona sila robocza dymana przez europe zachodnia. fakty sa twarde i niepodwarzalne. a do tego te auropa zachodnia kaze nam utrzymywac z naszych pieneidzy jakis imigrantow naszpikowanych terrorystami. skoro chca to niech sami sobie ich utrzymyja ich stac, nas nie.

 7. 7
  +16
  ~ tajwoj
  Środa, 18.11

  Super! Pewnie jutro się dowiem, że zarabiam więcej od Billa Gatesa. Już na to konto organizuję huczną imprezę.

 8. 8
  +7
  ~ jacek
  Środa, 18.11

  widzę rodacy powoli zaczynacie otwierać oczy. za 2-3 lata będziecie gotowi podjąć jakąś nieszablonową decyzję co do władzy. kibicuję wam, samemu tymczasem zdobywając doświadczenie i wykształcenie.

 9. 9
  +6
  ~ dcsc
  Środa, 18.11

  buahahhahahaa

 10. 10
  +3
  ~ lukasz
  Środa, 18.11

  Uważam , że NBP rzetelnie wykonał raport.. Gospodarstwa domowe pewnie te POSTKOMUNISTYCZNE ( wille , samochody, nieruchomości) mają się znacznie lepiej niż ich odpowie nicy w państwie niemieckim. Tam Polacy tez nie dochodzą do FORTU jak u nas . Interesujące spostrzeżenia .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96358609199524