Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Na jakie zarobki i przywileje mogą liczyć posłowie i senatorowie?

16.11.2015, 09:26:18 Rozmiar tekstu: A A A
Na jakie zarobki i przywileje mogą liczyć posłowie i senatorowie?

Obrotny parlamentarzysta może zarobić miesięcznie nawet 27 tys. zł, nie dzieląc się tym z fiskusem jak zwykły podatnik. Do tego dochodzi immunitet i długa lista innych przywilejów. Możliwe, że zarobki posłów i senatorów jeszcze wzrosną. Prawdopodobnym jest, że na jednym z pierwszych posiedzeń Sejmu posłowie podniosą swoje pensje - informuje serwis money.pl

Obecnie posłowie i senatorowie dostają każdego miesiąca 9892,30 zł brutto pensji, czyli pięć razy więcej niż wynosić ma od 2016 r. minimalne wynagrodzenie. Do tego dochodzi jeszcze comiesięczna dieta w wysokości 2473,08 zł, którą parlamentarzysta może wydać na wszystko co wiąże się z jego pracą w Sejmie lub Senacie. To jednak nie koniec, bowiem posłowie i senatorowie dostają jeszcze tzw. ryczałt na prowadzenie biura poselskiego. Z tego tytułu otrzymują oni co miesiąc 12 150 zł. Ci, którzy zasiadają w parlamentarnych komisjach mogą liczyć na dodatkowe uposażenie (nawet ok. 2 tys. zł).

- W sumie, obrotny parlamentarzysta może co miesiąc zarabiać około 27 tysięcy złotych. I wcale nie musi dzielić się tym z fiskusem w takim stopniu, jak "zwykły" obywatel. Wszystko przez kwotę wolną od podatku - informuje na swoich łamach money.pl

Co miesiąc utrzymanie parlamentarzystów kosztuje polski budżet w sumie ponad 11 milionów złotych.

źródło: money.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ RAMBO-11
  Poniedziałek, 16.11

  Teraz wiemy czemu pchają się tak do koryta-przed wyborami wchodzą wszystkim w d-pę potem mała kąpiel trochę perfum i kadencja leci,no i wtedy ONI mają nas w d-pie-proste.

 2. 2
  +8
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 16.11

  Brawo Elblążanie że to że głosowaliście na szyldy partii i ludzi nie z Elbląga! Tylko Elbląga żal!

 3. 3
  --5
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 16.11

  rambo i kat wam to chyba w życiu nic się nie udał .Macie ciągłe bóle głowy .Do lekarza po leki i to koniecznie .

 4. 4
  +6
  ~ Mors
  Poniedziałek, 16.11

  Najgorsze jest to , ze większość z Tych Naszych nic, a nic nie zrobiła dobrego dla Elbląga. A czy zrobi?, ja nie wierzę.

 5. 5
  --3
  ~ lukasz
  Poniedziałek, 16.11

  Zazdrośnicy ! Zapiszcie się do Partii Kukiza i tam róbcie kariery polityczne a z czasem dostaniecie się na ciepłe posadki do Sejmu czy Senatu.

 6. 6
  +9
  ~ KL500
  Poniedziałek, 16.11

  Elbląg jest pustą bezmyślną masą ...czerwoną zresztą

 7. 7
  +2
  ~ do lukasz
  Poniedziałek, 16.11

  jesteś za cienki, żeby zapisać się do Ruchu Kukiz"15, tam akurat takich jak TY nie potrzebują , ale przekonasz się człowieku, że to bardzo rozwojowy Ruch skupiający bardzo mądrych ludzi, czego nie można napisać o tych partyjkach co już wcześniej zasiadały w Sejmie. Przydałaby się chociaż króciutka analiza co zrobili dla Elbląga ci co już zasiadali w ławach Sejmowych, żal i nic więcej.

 8. 8
  +8
  ~ to teraz
  Poniedziałek, 16.11

  Co niektórzy z tych na zdjęciu będą mieli na spłacanie długów za podjęte złe decyzje np: za straty które przynosić będzie port lotniczy w Szymanach .Radom-port już ma straty!!!!!!Powinniśmy co niektórych nauczyć wreszcie i nich płacą .Skończyć z pobłażaniem podejmowali złe decyzje niech płacą.

 9. 9
  0
  ~ czy to już wszyscy?
  Wtorek, 17.11

  a pan wcisła już nie jest senatorem? chyba trochę...... tego

 10. 10
  +1
  ~ RAMBO-11
  Wtorek, 17.11

  Obserwator-myślę że mi się w życiu powiodło po 9-ciu latach spędzonych w UK mogłem w miarę spokojnie wrócić do domu nie martwiąc się czy mi starczy od 1-go do ostatniego.Nie jest to zasługa tych darmozjadów którzy mieli władz-a na pewno nie tych którzy teraz ją wyrwali(za ich poprzednich rządów najwięcej osób wyemigrowało)i nie mów mi o bólu głowy bo nie muszę tak jak ty trzymać palca z wazeliną w dup.e tym o których pisałem,wiem jedno że polityka to nieuleczalna choroba,a co do lekarza to polecam tobie urologa abyś wiedział czy dostatecznie głęboko wepchałeś paluszka- POZDRAWIAM .-zmień pseudo z obserwatora na penetratora-jeszcze raz POZDRAWIAM

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1190929412842