Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Po siedmiu latach do przedszkoli wróci nauka pisania i czytania

13.11.2015, 12:55:01 Rozmiar tekstu: A A A
Po siedmiu latach do przedszkoli wróci nauka pisania i czytania

Nowa podstawa programowa, która ma zacząć obowiązywać od 2016 r., ma obejmować naukę przedszkolaków pisania i czytania. Takiego wymogu nie było od siedmiu lat.

Jak informuje gazetaprawna.pl nowelizacja ustawy o systemie oświaty ma  wpłynąć na obniżenie obowiązku szkolnego do 6 lat oraz zmienienia podstawy programowej.

- Przygotowania do reformy polegającej objęciem obowiązkiem szkolnym już sześciolatków trwały od 2009 r. Od tego czasu z przedszkoli wycofano naukę czytania i pisania, co miało na celu m.in. wymuszenie na rodzicach decyzji o wcześniejszym posłaniu dzieci do klasy pierwszej. To się jednak zmieni – czytamy na stronie gazetaprawna.pl.

Kto jest autorem zmian? - Propozycja nowej podstawy programowej jest już gotowa. Została przygotowana przez zespół nauczycieli współpracujących z Pracownią Pedagogiczną im. R. Więckowskiego pod kierunkiem Doroty Dziamskiej, a inicjatorem prac było Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców – podaje gazetaprawna.pl. - Wszystko wskazuje na to, że nowa szefowa MEN skorzysta z tych rozwiązań.


opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ...
  Piątek, 13.11

  Nareszcie !

 2. 2
  --7
  ~ oj
  Piątek, 13.11

  masakra

 3. 3
  +7
  ~ Elblążanka.
  Piątek, 13.11

  To znaczy , że stare programy wracają do łask ? Nowości zawiodły jednak? Czy te niedoceniane nauczycielki w przedszkolach jednak lepiej uczyły tych podstawowych technik ? Brawo...zawsze lepiej późno niż wcale ! Teraz jeszcze przywrócić należy pójście do szkoły jako 7 latek,(oddać dzieciom zabrany rok) , szkoły 8-latki , potem zawodówki (uczyły konkretnego zawodu) i wrócić do egzaminów do szkół średnich i na studia...bo te były najbardziej sprawiedliwe .Jak umiałeś to zdawałeś....proste. Szkoda tylko , że na tych częstych zmianach tracą dzieci- uczniowie bo są królikami doświadczalnymi....dzięki naszym kolejnym niedouczonym ministrom oświaty...

 4. 4
  +3
  ~ zaskoczona
  Piątek, 13.11

  o ma wrócić!!!??? a teraz to niby szkoły tego od przedszkoli nie wymagają!? a teraz to TE NAJLEPSZE przedszkola nie uczą dzieci pisania i czytania!? KOSZMAR! a w tym wszystkim dzieci i zagubieni rodzice...

 5. 5
  +6
  ~ Polak
  Sobota, 14.11

  wraca normalność - będzie klasa zerowa w przedszkolach i będą podstaw uczyli, obecnie sa zlikwidowane prawie wszystkie zerówki

 6. 6
  --3
  ~ 6 czy 7 lat ?
  Sobota, 14.11

  Znaczy , że 6-cio latki w " zerówce " mogą uczyc sie czytac i pisac , a 6-cio latki w klasie I - broń Boże !!! To o co chodzi żeby 6 - cio latki nie szły do szkoły ??? O BUDYNEK ????

 7. 7
  +1
  ~ Polak
  Niedziela, 15.11

  a czy w szkole uczą tylko czytac i pisać? poza tym w zerówce to uczą literek i cyferek - czytać płynni uczą dopiero w szkole - a jak nie odróżniasz przedszkola od szkoły (poza budynkiem), to może powinieneś do niego wrócić?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.