Środa, 3.06.2020, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Rekordowe zainteresowanie rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Więcej chętnych po dopłaty

07.10.2015, 10:31:22 Rozmiar tekstu: A A A
Rekordowe zainteresowanie rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Więcej chętnych po dopłaty
Fot. Adrian Sajko

Od września weszła w życie nowelizacja ustawy dotyczącej programu Mieszkanie dla Młodych. Dzięki niej dofinansowanie objęło też mieszkania z rynku wtórnego. Z tego powodu, tylko w zeszłym miesiącu do BGK wpłynęło ponad 3,7 tys. wniosków o dopłaty w ramach MdM na łączną kwotę 93,6 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż jeszcze w sierpniu br. - informuje tvn24.pl

Celem programu Mieszkanie dla Młodych jest przede wszystkim pomoc państwa w nabyciu pierwszego własnego mieszkania przez młodych ludzi oraz zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych rodzin i osób samotnych, wychowujących dzieci.

Jak podaje serwis tvn24.pl 1 września weszła w życie nowelizacja ustawy dotyczącej tego programu. Dzięki niej dofinansowanie objęło też mieszkania z rynku wtórnego. Ponadto nowela zwiększyła dopłaty dla rodzin z dziećmi (20 proc. dla małżeństw z dwójką dzieci oraz do 30 proc. dla rodzin z trójką lub więcej pociech). Nowa ustawa może też zwiększyć w programie udział osób bez zdolności kredytowej, bowiem dowolne osoby, a nie tylko najbliższa rodzina, mogą teraz wystąpić w charakterze "dodatkowego kredytobiorcy".

- Od początku funkcjonowania programu, czyli od stycznia 2014 roku, napłynęło do BGK 31,7 tys. wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 741 mln złotych - powiedział PAP z-ca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK Bogusław Białowąs. - W ramach tegorocznego limitu złożono 17 203 wniosków na kwotę 403,92 mln zł.

Białowąs ocenił, że zainteresowanie programem MdM cały czas rośnie, a sam program odniósł bardzo duży sukces. Do tej pory zainteresowani nabywcy aż tak licznie nie występowali o dofinansowanie, jak od momentu nowelizacji. W sierpniu liczba złożonych wniosków wyniosła 1692, a we wrześniu było ich ponad 3700 - Zmiany ustawowe spowodowały zwiększenie zakresu możliwości ubiegania się beneficjentów o mieszkanie - tłumaczy ekspert BGK.

Źródło: tvn24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ nwo
  Środa, 07.10

  lepiej podajcie jak wygląda to w Eg, bo to jest totalna bzdura, kwota która musi być spełniona to było ok. 3650 zł za m2. aby dostać dopłatę, pomijam już stertę papierków. W gda było ponad 5000 zł. Pomijam fakt, że nawet jak spełnisz warunki to banki sobie tak oblicza ten kredyt że wam wyjdzie to samo jakbyście nie brali tego mdm albo niewiele zyskacie. A było to przynajmniej w kwietniu teraz nie wiem. A to chyba dotyczyło tylko nowych mieszkań.

 2. 2
  +2
  ~ Jan
  Środa, 07.10

  Limity w Elblągu to jakaś porażka!

 3. 3
  --2
  ~ jestem za a nawet przeciw
  Środa, 07.10

  dopłaty i dotacje dla zamożnych to najbardziej promowana dyscyplina sportu w tym poronionym kraju

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.