Niedziela, 14.08.2022, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Rośnie liczba ofert pracy, a bezrobocie jest najniższe od 2008 roku

15.09.2015, 09:30:57 Rozmiar tekstu: A A A
Rośnie liczba ofert pracy, a bezrobocie jest najniższe od 2008 roku
fot. Adrian Sajko

Z miesiąca na miesiąc poprawia się sytuacja na krajowym rynku pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chwali się, że stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu spadła do 10%, co stanowi najlepszy wynik od 7 lat. W porównaniu do lipca, stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc. Jeszcze 2 lata temu wynosiła 13%.

Jak podaje ministerstwo, pracodawcy w sierpniu zgłosili do urzędów pracy 119 tys. ofert zatrudnienia. Tak dobrego wyniku w sierpniu nie było od 2001 r., czyli odkąd Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi takie statystyki.

W urzędach pracy na koniec sierpnia zarejestrowanych było 1 mln 565 tys. osób – wynika z szacunków resortu pracy. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca liczba osób bezrobotnych spadła o ponad 20 tys. Sytuacja najbardziej poprawiła się na w województwie śląskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim.

– Bezrobocie jest najniższe od 2008 roku, czyli od wybuchu światowego kryzysu. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób bezrobotnych spadła o 518 tys. Tak szybkiej poprawy na rynku pracy nie obserwowaliśmy od lat – powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz w czasie konferencji prasowej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Pracodawcy w sierpniu zgłosili do urzędów pracy 119 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. To o 26% więcej niż przed rokiem i najwięcej od 2001 r., czyli odkąd resort pracy prowadzi statystyki. Najwięcej pracowników szukają firmy na Śląsku (14 tys.), w Wielkopolsce i na Mazowszu (po 13 tys.).

źródło: mpips.gov.pl

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Polak
  Wtorek, 15.09

  co za brednie - a po wyborach dowiemy się, że to była "POmyłka w druku" i te bezrobocie nie miało 10 a 20% - poza tym coraz mniej ludzi rejestruje się jako bezrobotnych, bo nic kompletnie z tego tytułu nie ma a tylko tyłek zawracają - ludzie pracują na lewo, bez umów albo na śmieciówkach ale o tym ich statystyki już milczą - debile do książek jeśli nie wiecie (albo udajecie) co to jest "bezrobocie ukryte" itp., a mamy teraz rekordowo wysokie

 2. 2
  +4
  ~ koko
  Wtorek, 15.09

  Czy ta informacja ma być traktowana w kategorii sukcesu odniesionego przez elbląski PUP.

 3. 3
  +7
  ~ stats
  Wtorek, 15.09

  Mhm... 90%, to oferta staży. Najlepiej bezpłatnych. Sukces jak ta lala.

 4. 4
  +9
  ~ propaganda jak za komuny
  Wtorek, 15.09

  jaja sobie robicie???? Bezrobocie wam spada???? bo liczycie tych którzy maja prawo do jałmuzny!!!!!!!! miasto się wyludnia. Całe rodziny z dziecmi uciekaja stąd na potęgę- to pewnie dlatego wam spada

 5. 5
  --4
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 15.09

  No, a wielu pajaców twierdzi, że żyjemy w nędzy i kraj jest w tragicznej sytuacji? Rozumiem, że było tak źle że trzeba było odwołać władze miasta?(straciliśmy dwa lata i wiele możliwości) Po to aby 3/4 ponownie wybrać na nowo do władz Elbląga? Brawo manipulatorzy i warcholstwo, którzy pod płaszczykiem obywatelskości i bezpartyjności narobili wielu krzywd!

 6. 6
  +4
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 15.09

  –" Bezrobocie jest najniższe od 2008 roku, czyli od wybuchu światowego kryzysu. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób bezrobotnych spadła o 518 tys " należało podać liczbę młodych ludzi . którzy wyemigrowali dla... jasności . Fakt, moda na jedno dziecko w rodzinie , emigracja , niewydolna służba zdrowia , muszą w końcu spowodować pomału, brak rąk do pracy .

 7. 7
  0
  ~ bezrobotna
  Czwartek, 17.09

  Bezrobocie spadlo, bo mlodzi znow wyemigrowali do W. Brytanii a oni chwala sie jakby mieli czym . Niech dadza prace tym co maja 50+ i pracy nie maja od kilku lat.A w tym kierunku nic sie nie robi, jakies bezsesowne starze sie proponujealbo nic.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0745809078217