Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Instalując monitoring na własnej posesji możesz złamać prawo

09.09.2015, 11:57:39 Rozmiar tekstu: A A A
Instalując monitoring na własnej posesji możesz złamać prawo
Fot. Adrian Sajko

Jeśli chce się zadbać o bezpieczeństwo na swojej posesji instalując na nim monitoring trzeba pamiętać o  przestrzeganiu prawa. Nakazuje ono bowiem, by nagrywając to, co się dzieje na podwórku nie naruszać przy tym prawa do prywatności swoich sąsiadów.

- Coraz więcej osób w obawie o własne bezpieczeństwo decyduje się na założenie kamer monitorujących rzeczywistość. Sam zamysł nie jest zły. (…) Problem pojawia się, gdy zamontowane urządzenie rejestruje obraz w taki sposób, że widać co dzieje się na sąsiednich nieruchomościach. Wbrew woli ich właścicieli. Takie działanie jest niezgodne z prawem – informuje gazetaprawna.pl

Co mówią na ten temat przepisy? - Zgodnie z art. 23 Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2014r. poz. 121) każdemu przysługuje katalog dóbr osobistych. Jednym z nich jest prawo do prywatności. Także Konstytucja w art. 47 Konstytucji przyznaje każdej jednostce prawo do ochrony prawnej życia prywatnego. Istnienie tych dwóch przepisów jest podstawą do żądania zaprzestania naruszeń, które ingerują w sferę prywatną. Taką ingerencją może być kontrolowanie, nawet niezamierzone życia sąsiadów – zaznacza gazetaprawna.pl

Więcej na stronie: gazetaprawna.pl

 

opr.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Pick
  Środa, 09.09

  Chyba, ze sasiedzie cie prywatnie okradaja...

 2. 2
  0
  ~ bezrobotny
  Środa, 09.09

  Ja mam bardzo wyrozumniałych sąsiadów oni chętni byliby , zeby i nagrywać , to jest radocha być nagranym , a póżniej do telewizji i naród podziwia te piękne posesje bezrobotnych .

 3. 3
  +2
  ~ lub
  Czwartek, 10.09

  Lub też niszczą samochody i w żywe oczy kłami, że to nie oni.... To takie ich chrześcijańskie miłosierdzie i szacunek jeden do drugiego....

 4. 4
  0
  ~ AniaBrxycka
  Środa, 31.01

  A jesli najbizszy sasiad niszczy nam posesje pod nasza nieobecnosc w domu . zasmieca ja. kradnie przedmioty pozstawione na posesji . Dotej pory czuli sie kompletnie bezkarni bo nic im nie mozna bylo udowodnic . od kiedy zamontowalismy monitoring bezkarna dzialalnosc dasiadow sie skonczyla. Przez to dostaja szału.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.155118227005