Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

4100 zł – tyle wynosi średnia pensja w Polsce

19.08.2015, 10:55:52 Rozmiar tekstu: A A A
4100 zł – tyle wynosi średnia pensja w Polsce
Fot. Adrian Sajko

- Średnia pensja Polaków nie należy do najgorszych. - Średnia płaca brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosła w lipcu 4095,3 zł i była o 3,3 proc. wyższa niż rok wcześniej – podał Główny Urząd Statystyczny – czytamy na stronie gazetaprawna.pl

Skąd ten wzrost? - Ponieważ ciągle utrzymuje się deflacja, realnie zarobki urosły jeszcze mocniej – o ponad 4 proc. w skali roku. Na początku 2015 r. były już miesiące, w których średnia płaca rosła realnie o 5–6 proc. - tłumaczy gazetaprawna.pl.-  W sumie od kilkunastu miesięcy wynagrodzenia z uwzględnieniem siły nabywczej zwiększają się najmocniej od wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r.

Według danych GUS firmy niefinansowe, które zatrudniają więcej niż 10 pracowników mogą  mieć problem ze zwiększeniem liczby miejsc pracy. -  W lipcu zwiększyło się ono co prawda o ponad 5 tys. osób, ale w skali roku liczba etatów urosła tylko o 0,9 proc. „Tylko”, bo jeszcze do maja notowaliśmy wzrosty przekraczające 1 proc., które i tak były dość mizerne w porównaniu z dwu-, trzyprocentową dynamiką zatrudnienia z 2011 r., nie mówiąc już o cztero-, pięcioprocentowych wzrostach z okresu tuż sprzed wybuchu kryzysu – informuje gazetaprawna.pl.

Więcej na stornie: biznes.gazetaprawna.pl

 

opr.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 19.08

  No tak Królowa Nauki -Matematyka nie kłamie! Ale te średnie...średnia długość życia, średnia długość przyrodzenia, średnia pensja tylko jak to się ma do rzeczywistości? A no tak jak onanizm do miłości! W samym Elblągu jeśli weźmiemy pensje choćby w EPECU, czyli pensje prezesa i kadrę kierowniczo-menagerską to jaka tam pensja średnia wyjdzie 4000-5000 zł? A tak naprawdę to pracownicy fizyczni utrzymujący swoją pracą cały EPEC ile zarabiają 2500-3500 zł? Więc wyliczanie średniej pozostawmy teoretykom i politycznym kaznodziejom.....Amen

 2. 2
  +22
  ~ KOLO
  Środa, 19.08

  trochę to dziwne co podaje GUS bo tyle to może wynosi ale średnia zarobków całej rodziny . nie dawno ten sam GUS podawał że w Polsce bardzo dużo ludzi pracuje na najniższej krajowej i na umowach śmieciowych to z czego się wzięło te 4100 ???

 3. 3
  +26
  ~ gosc
  Środa, 19.08

  Jeden ma milion drugi nic, statystycznie mają po 500 tys. etc.

 4. 4
  +19
  ~ bigi
  Środa, 19.08

  Jest to pensja brutto, więc na rękę jakieś 2800 i to w firmach zatrudniających więcej niż 9 pracowników. Średnią w tej grupie firm zawyża Warszawa. Natomiast w firmach do 9 pracowników średnia to około 2 000 :)

 5. 5
  --25
  ~ pozytyw
  Środa, 19.08

  Każda pozytywna informacja oparta na faktach od razu generuje wpisy narzekaczy. Żyjemy w fajnym, stabilnym państwie, które poradziło sobie z kryzysem, ciągle się rozwija. Moi znajomi i członkowie mojej rodziny, którzy są pracowici i maja trochę oleju w głowie zupełnie dobrze sobie radzą. Nie liczą na to, że państwo im coś da, że znajdzie im pracę, że rozwiąże ich problemy. Państwo i tak ma sporo obowiązków - drogi, szkoły, szpitale itd. I z tych obowiązków zupełnie dobrze się wywiązuje. Wszystko idzie w dobrym kierunku. My nie narzekamy, bo szkoda na to czasu i energii.

 6. 6
  +18
  ~ ted
  Środa, 19.08

  to kpina czy zart przetancie takie bzdety piactyle rednia wynosi chyba w warszawie

 7. 7
  +24
  ~ Jamaleg
  Środa, 19.08

  Matematyka wg PO np Bieńkowska zarabia 16 000 obywatel Kowalski zarabia 1300 To srednia zarobków wynosi ponad 8.500. @ pozytyw gdzie te wspaniałe szpitale i wzorowe państwo wywiazujace się ze swoich podstawowych obowiązków ?

 8. 8
  +26
  ~ 65656
  Środa, 19.08

  Jeden je mięso,drugi kapustę więc według średniej statystycznej wszyscy jedzą bigos.

 9. 9
  +21
  ~ tylko
  Środa, 19.08

  Ta pensja to chyba sprzątaczki w sejmie bo zwykły śmiertelnik tyle niema.

 10. 10
  +3
  ~ JaK
  Środa, 19.08

  Pracuję w korporacji, mój prezes zarabia rocznie ponad 2 mln zł, ja nie będę się "chwalił", ile zarabiam. Jednak razem, średnio zarabiamy...ojej..., ale mi pociemniało w oczach...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0984060764313