Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Z miesiąca na miesiąc spada bezrobocie w całym kraju. Bez pracy wciąż pozostaje 1,6 mln Polaków

09.08.2015, 12:00:31 Rozmiar tekstu: A A A
Z miesiąca na miesiąc spada bezrobocie w całym kraju. Bez pracy wciąż pozostaje 1,6 mln Polaków
fot. Adrian Sajko

Pracodawcy w lipcu zgłosili do urzędów pracy ponad 117 tys. ofert zatrudnienia. To rekord! Tak dobrego wyniku w lipcu nie było od 2001 r., czyli odkąd Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi takie statystyki – czytamy na stronie internetowej MPiPS.

W urzędach pracy na koniec lipca zarejestrowanych było 1 587 tys. osób – wynika z szacunków resortu pracy. – To najlepszy wynik od 7 lat. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o ponad 35,1 tys. i był to najsilniejszy spadek na przestrzeni ostatnich 5 lat – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Sytuacja poprawiła się we wszystkich województwach – najbardziej na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.

– Bezrobocie spada nieprzerwanie od 5 miesięcy. W lipcu w urzędach pracy zarejestrowanych było o blisko 300 tys. mniej osób niż przed rokiem. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba bezrobotnych spadła już o ponad pół miliona i wciąż będzie się zmniejszać na co wskazuje lipcowy rekord ofert pracy – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Pracodawcy w lipcu zgłosili do urzędów pracy 117 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. To o 22% więcej niż przed rokiem i najwięcej od 2001 r., czyli odkąd resort pracy prowadzi statystyki. Najwięcej pracowników szukają firmy na Śląsku i Mazowszu (po 14 tys.) i w Wielkopolsce (12 tys.).

–Widać, że rozpoczęta rok temu reforma urzędów pracy przynosi efekty. Pracownicy urzędów coraz skutecznie zdobywają nowe oferty pracy. Teraz ważne, żeby były one jak najlepszej jakości i pozwalały Polakom zapewnić lepsze życie swoim rodzinom – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu spadła do 10,1%. To najlepszy wynik od 7 lat. W porównaniu do czerwca stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,2 pkt. proc. Jeszcze rok temu wynosiła 11,8%. Sytuacja poprawiła się we wszystkich województwach. Najsilniej w opolskim, pomorskim i zachodniopomorskim – o 0,4 pkt proc. Najniższa stopa bezrobocia była w Wielkopolsce – 6,6%.

– Wszystko wskazuje na to, że już w sierpniu bezrobocie w Polsce będzie jednocyfrowe. To ogromny sukces polskich przedsiębiorców. Aby stał się on również sukcesem pracowników, spadkowi bezrobocia musi towarzyszyć podwyżka wynagrodzeń i większa stabilizacja zatrudnienia – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Źródło: mpips.gov.pl

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ majkel
  Niedziela, 09.08

  "Wszystko wskazuje na to, że już w sierpniu bezrobocie w Polsce będzie jednocyfrowe. To ogromny sukces polskich przedsiębiorców" Sukces niesamowity. Większość ofert to 1750 brutto, takie kokosy że nie wiadomo co zrobić z taką kasą. A na poważnie to wielkie G a nie pieniądz w dzisiejszych czasach. Porażka... Ciekawe kto ostatni zgasi światło jak wszyscy wyjadą.

 2. 2
  +12
  ~ nimfa
  Niedziela, 09.08

  " Z miesiąca na miesiąc spada bezrobocie",ale jaki płynie z tego winiosek z miesiąca na miesiąc coraz więcej ludzi emigruje .Miasto się wyludnia zostają tu tylko starsi .Za śmieszną pensyjkę nie da rady wyżywić rodziny.To straszne co sie stało z Naszym miastem.Żal i smutek ,że nie ma szans na lepszą przyszłość dla naszych dzieci w mieście w którm się urodzili i wychowali.

 3. 3
  +3
  ~ pytający na pustyni
  Niedziela, 09.08

  No własnie bezrobocie spada, ilość pracujących w Polsce jest najwieksza od 25 lat, ludzie wyjeżdżają, miasto się wyludnia, samochodów przybywa, płace do d... aczkolwiek najwyższe w historii Polski! Reasumując wychodzi na to, że najważniejsze w naszym katolickim kraju i wprost niezbednym do szczęścia sa pieniadze! Zapytajcie się emigrantów, tych którzy zarabiaja dobrze czy na pewno sa szczęsliwi?

 4. 4
  +14
  ~ poiu
  Niedziela, 09.08

  " Z miesiąca na miesiąc spada bezrobocie" , ale nie w Elblągu.

 5. 5
  +12
  ~ bolo
  Niedziela, 09.08

  co to bzdety piszecie klamtwa ludzie na ezon wyjechali za granice zarobic a ten smiec z psl mydli oczy polakom

 6. 6
  +7
  ~ radioel@wp.pl
  Niedziela, 09.08

  Spadło ze względu na prace sezonowe.We wrześniu wszystko wróci do normy.

 7. 7
  +12
  ~ gosc
  Niedziela, 09.08

  Powodem spadku bezrobocia w znacznym stopniu jest emigracja zarobkowa, przestańcie bzdury ludziom opowiadać że w Polsce można utrzymać rodzinę za 1750 zł brutto gdy za którąkolwiek granicą kwota spada tylko waluta się zmienia, koszty życia porównywalne lub niższe niż w Polsce. Powodzenia w słuchaniu opowieści i bajek kolejnych polityków.

 8. 8
  +12
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 09.08

  Przed wyborami spada bezrobocie ,a rośnie nienawiśc do PLATFORMY OBYWATELSKIEJ , Jeszcze dwa miesiące i sprawa się wyjaśni . Obecnie PO uprawia zwiedzanie kraju jest to ostatnia propaganda w terenie co im pozostała .

 9. 9
  +11
  ~ regata
  Niedziela, 09.08

  Dlaczego ciągle słyszymy KŁAMSTWA ,proszę powiedziec raz prawdę ILE OSÓB WYJECHAŁO ZA GRANICĘ DO PRACY ,100.tys,moze 400tys .????????????? i juz mamy powód spadku bezrobocia .

 10. 10
  +21
  ~ SteFun
  Niedziela, 09.08

  Spada bo Urzędy Pracy wykreślają z list na potęgę. Stosują wszelkie chwyty aby pozbawić bezrobotnego opieki zdrowotnej (bo zasiłku i tak nie dostaje). Oferują m.in. staże i śmieciówki za tak niskie wynagrodzenie ze nie pokrywają one kosztów związanych z dojazdem do pracy. Ludzie odmawiają a urzędnicy im kopa i znika bezrobotny na pół roku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0024600028992