Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Problem z mobilnymi fotoradarami. Większość działa... nielegalnie

31.07.2015, 11:30:37 Rozmiar tekstu: A A A
Problem z mobilnymi fotoradarami. Większość działa... nielegalnie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

- Większość mobilnych fotoradarów w Polsce działa nielegalnie. Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, dwa najczęściej wykorzystywane przez straże gminne urządzenia używają niedozwolonych częstotliwości, zarezerwowanych wcześniej dla wojska. Postępowanie administracyjne w tej sprawie rozpoczął już Urząd Komunikacji Elektronicznej czytamy na stronie rmf24.pl.

Jak ustaliło rmf24.pl Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął postępowanie wobec 80 straży miejskich i gminnych, które na pewno mają te urządzenia. W sumie to nawet 120 działających nielegalnie fotoradarów. - Do pomiaru prędkości używają one częstotliwości 34 GHz, a to częstotliwość wojskowa - natowska, używana do radiolokacji – oznajmia rmf24.pl. - Jak podkreśla Dawid Piekarz z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nie można z niej korzystać bez specjalnej zgody wojska.

Okazuje się jednak, że zdjęcia zrobione przez zakwestionowane fotoradary nadal będą obowiązywać. - Wykroczenie drogowe miało miejsce i zostało zarejestrowane. Mandaty nie zostaną automatycznie anulowane, a już na pewnie nie te wystawione do dzisiaj, czyli do czasu wydania komunikatu UKE o nielegalności urządzeń – precyzuje rmf24.pl.

Oczywiście można spróbować się odwołać. Jak informuje rmf24.pl można się wtedy zgłosić do straży gminnych lub próbować udowodnić przed sądem na podstawie komunikatu UKE, że zdjęcie zostało zrobione przez zakwestionowany rodzaj fotoradaru.

Więcej na www.rmf24.pl
 


opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Machupichcę
  Piątek, 31.07

  Bezprawie w majestacie prawa ! Skoro urządzenia działają nielegalnie, to są narzędziami przestępstwa lub wykroczenia. To samo w sobie trąci absurdem, że mają być wykorzystywane w ściganiu kolejnych wykroczeń. Wytrzymajmy jeszcze do końca roku i do lamusa przejdą maszynki do robienia pieniędzy.

 2. 2
  +1
  ~ anonim
  Sobota, 01.08

  Własnie to jest metoda Platformy, brak pomusłu na gospodarke to łupi sie społeczenstwo jak mozm a i ile mozna .Pieniądze płyna do budzetu panstwa . Pewnikiem społeczenstwo teraz zapłaci Platformie -- wtstawi jej odpowiedni mamdat i to legalnie.

 3. 3
  +2
  ~ tygi
  Sobota, 01.08

  jezeli to nie legalne to dlaczego wystawiaja mandaty punkty i prawa jazdy zbieraja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.102324962616