Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Zapłacimy mniejsze kary i opłaty za wycinkę drzew

24.07.2015, 11:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Zapłacimy mniejsze kary i opłaty za wycinkę drzew
fot. arch. redakcji

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w tym tygodniu nowelizację ustawy dotyczącej Prawa ochrony środowiska, która wprowadza w życie nową metodę obliczania opłat za usuwane drzewa. Opłata będzie odzwierciedlała koszt odtworzenia drzewa o podobnej wielkości, ze zróżnicowaniem ze względu na lokalizację, np. tereny wiejskie i zurbanizowane - informuje portal gazetaprawna.pl

Do tej pory kary finansowe nakładane były w sztywno określonej wysokości, bez względu na okoliczności wycinki drzewa. Nowe przepisy wprowadziły większą elastyczność w tej kwestii.

- Zmiany w przepisach pozwolą nam unikać sytuacji, w których ktoś musi zapłacić karę nieproporcjonalnie wysoką do wyrządzonej szkody, na przykład za wycięcie złamanego drzewa, które zagrażało jego bezpieczeństwu. A przecież życie ludzkie powinno być priorytetem – mówi cytowany przez serwis gazetaprawna.pl Piotr Otawski, wiceminister środowiska i Główny Konserwator Przyrody.

Więcej na ten temat na gazetaprawna.pl
 

Opr.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ słuszna decyzja
  Piątek, 24.07

  przecież to jest chore w Elblągu stoi masę drzew które już dawno powinny być wycięte bo albo są spróchniałe i zagrazają życiu innych osób albo są przeszkodą w budowie inwestycji a następne powinny być posadzone z głową .

 2. 2
  +9
  ~ Andrzej12345
  Piątek, 24.07

  Chore to jest to, że muszę pytać kogokolwiek o prawo wycięcia mojego drzewa, na moim gruncie. Komuna wiecznie żywa. Właściciel nie ma praw do swojego.

 3. 3
  --5
  ~ Idiotow_nie_sieją
  Piątek, 24.07

  Andrzeju12345: przez takie idiotyczne pomysły jak twój z Amazonii zrobiłbyś Saharę

 4. 4
  0
  ~ :)))
  Sobota, 25.07

  Słuszna decyzjo - "powinny być posadzone z głową" - chyba z koroną :), ale tak, to słuszna decyzja, choć nie uniwersalna. Wyciął - sadzi. Wszak chodzi o zieleń i zachowanie jej stanu. Teoretycznie:).

 5. 5
  +1
  ~ żale
  Sobota, 25.07

  Do kogo te żale wy ich wybraliście i rządzą nadal.Idą wybory wygonić tych co byli -WSZYSTKICH-czas na młodych,wykształconych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0707550048828