Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Posłowie za emeryturą po 40 latach pracy

13.07.2015, 13:01:13 Rozmiar tekstu: A A A
Posłowie za emeryturą po 40 latach pracy
fot. ofefundusze.pl

Nie wykluczone, że pracownicy z wieloletnim stażem pracy mogą otrzymać wcześniejsze świadczenia. Taki plan zamiera projekt, który Sejm skierował do dalszych prac.

Temat ten zauważyła gazetaprawna.pl. - Aż 413 z 420 posłów zgodziło się, żeby proponowaną nowelizacją ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (druki nr 17 i 1086) zajęła się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Wcześniej Jerzy Wenderlich jako marszałek senior wyciągnął ten dokument z sejmowej zamrażarki – czytamy na ich stronie.

Przy uwzględnieniu proponowanych zmian, przy przejściu w wieku 65 lat, mężczyzna będzie otrzymywać świadczenia 15 lat, a kobieta 20 lat. -  Natomiast jeśli granica zostanie podniesiona do 67 lat, to panowie będą pobierać emeryturę przez 14 lat, a panie 18. Gdyby zaś nastąpiło obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla obu płci, to mężczyźni swoje wypłaty braliby przez 19 lat, zaś kobiety przez 24 lata – zauważyła gazetaprawna.pl

Więcej na stronie gazetaprawna.pl


opr

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ fantasta
  Poniedziałek, 13.07

  Proponuje kompromis;) Każdy może iść na emeryturę po 40 latach pracy i przez 15 lat pobiera świadczenie emerytalne! Po tym urlopie emerytalnym, dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny zostaje odmłodzony do wieku biologicznych 20 lat i wraca do pracy na kolejne 40 lat!;)

 2. 2
  +14
  ~ pola
  Poniedziałek, 13.07

  my po 40 latach pracy a poslowie po.. 4 do tego ogromne odprawy, pozyczki bezzwrotne bardzo nisko oprocentowane i jescze wiele innych przwilejow, ale zeby oni mieli pelne tylki i portfele ktos musi biedowac.

 3. 3
  +1
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Wtorek, 14.07

  Indolencja tych, co to bredzą, bo trudno temu nadać znamiona rachunku ekonomicznego jest porażająca - skoro kraje takie jak Niemcy i cała Skandynawia, o których gospodarce i finansach możemy pomarzyć biorąc pod uwagę jeszcze naszą nieumiejętność pracy i logistyki - sen idioty nadal trwa i ma się dobrze a ilu zwolenników a to wszystko sierotki po socjalizmie i bezwolna szara masa podobna do greckiej albo ruskiej - jak widać gdzie nam bliżej....................

 4. 4
  +9
  ~ W twarz
  Wtorek, 14.07

  40 lat pracy, w pełni SKŁADKOWYCH ! , to nie lada wyczyn.....Skończyły się czasy, gdzie ZUS doliczał nam okres szkół zawodowych, techników i studiów...A więc wielu dzisiejszych 25-28 latków, będzie miało szanse na emeryturę przed samą 70-ką..... Mój tata i mama dotrwali do 40 lat pracy, tylko dzięki zaliczonego stażu pracy , od 14 roku życia !

 5. 5
  +9
  ~ a im
  Wtorek, 14.07

  A POSŁOWIE TYRAC DO 100 LAT ZA 500 ZŁ.

 6. 6
  0
  ~ Do AM
  Środa, 15.07

  AM widze ze trzymasz styl, dalej ten sam bez ladu i skaladu slowotok.

 7. 7
  +1
  ~ Henryk
  Niedziela, 06.09

  Ja mam przepracowane 44,7 lat składkowych obecnie jestem na głodowym świadczeniu przedemerytalnym.To skandaliczne niskie świadczenie z którego nie da się żyć. PO TUSK i Komorowski powinni się wstydzić. To ich zasługa ,że podniesiono wiek emerytalny, bo tacy jak ja posiadający bardzo duży kapitał w ZUS muszą głodować a Państwo Polskie obraca moim kapitałem w ZUS. W knajpie "Sowa i Przyjaciele wydawali na kolacyjki po 1.300 zł a naród głoduje - dziękuję im za taką demokracje. Teraz już głosuję na PIS.

 8. 8
  +1
  ~ Grzegorz
  Wtorek, 29.09

  Mam 44 lata pracy w tym 40 lat składkowych i nie mam możliwości przejścia na emeryturę bez względu na wie. Przecież mam odłożone składki na koncie ZUS w odpowiedniej wysokości, nie mam pracy, nie mam renty bo PO ułożyła tak przepisy ZUS że nie ma szans chory człowiek ją otrzymywać. Ja aby otrzymać emeryturę muszę przepracować jeszcze 8 lat czyli razem ze stażem pracy 44 lata to będzie 52 lata pracy . Tak utopijnej polityki w emeryturach nie ma żaden kraj demokratyczny. Nie mam pracy, nie mam renty, żyję jeszcze z zasiłku z urzędu pracy ale jak się skończy to bieda na całego. Czekam na odpowiednie przepisy którym takim jak ja umożliwią przejście na emeryturę bez względu na wiek. Szukacie pieniędzy na emerytury zlikwidujcie młodych emerytów w wieku 45 lat .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2923221588135