Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Policja: już dzisiaj wyjazdy na wakacje, jedźmy ostrożnie

26.06.2015, 12:55:27 Rozmiar tekstu: A A A
Policja: już dzisiaj wyjazdy na wakacje, jedźmy ostrożnie
fot. Adrian Sajko

Już dzisiaj część osób wyjedzie na wakacje, tłoczno może być m.in. na trasach dojazdowych do miejscowości turystycznych. Policja apeluje do kierowców o trzeźwość, rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Przypomina też, że może skontrolować autokary wiozące dzieci na wypoczynek.

- Te wyjazdy na wakacje zawsze rozkładają się w czasie, ale spodziewamy się, że już dziś i w sobotę ta pierwsza fala, większych wyjazdów, nastąpi. Rodzice czekają na koniec roku szkolnego, część zawiezie dzieci do rodzin, na kolonie lub obozy, część osób wyjedzie też całymi rodzinami na wypoczynek - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Tłoczno będzie nie tylko na drogach wyjazdowych z miast, ale też na dojazdowych do miejscowości turystycznych.
- Ruch będzie zdecydowanie większy w wakacyjne weekendy, szczególnie w soboty, bo wtedy zazwyczaj następuje wymiana turnusów. Dla nas wyzwaniem, będą właśnie miejscowości turystyczne, szczególnie te, gdzie na co dzień mieszka kilka tysięcy osób, a w wakacje będzie tam nawet kilkadziesiąt tysięcy osób - dodał Sokołowski. Przyznał, że skierowani zostaną tam dodatkowi policjanci z kraju, zarówno z prewencji jak i ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierowców, wyjeżdżających na wakacje, o rozwagę, cierpliwość i zdjęcie nogi z gazu; tym bardziej, że ładna pogodna sprzyja szybkiej jeździe. Ci, którzy jeżdżą brawurowo powinni pamiętać, że od 18 maja br. za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym traci się prawo jazdy. Z danych KGP wynika, że na tej podstawie zatrzymano już ok. 3 tys. praw jazdy.

Źródło: onet.pl

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.