Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Google przygotowało okolicznościową animację

23.06.2015, 09:36:19 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Google przygotowało okolicznościową animację

Dzisiaj w Polsce obchodzi się coroczne święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności względem ojców - Dzień Ojca. Grafikę okolicznościową w tym dniu, tzw. Google Doodle, przygotowała największa wyszukiwarka świata. Animacja przedstawia postaci ojców w świecie przyrody, poczynając od człowieka poprzez sylwetki rodzicieli w uniwersum zwierząt.

Dzień Ojca obchodzi się w Polsce rokrocznie 23 czerwca, począwszy od 1965 roku. Tego samego dnia czci się sylwetkę rodziciela m.in. w Nikaragui. Data uroczystości przypada na różne miesiące na przestrzeni globu. W wielu krajach Dzień Ojca jest świętem ruchomym. Najchętniej wybieranym terminem jest trzecia niedziela czerwca. W miniony weekend świętowali m.in. ojcowie w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

To właśnie w USA, w mieście Spokane (stan Waszyngton), 19 czerwca 1910 roku zainicjowano tradycję, która rozpostrzeniła się na cały kraj dopiero w 1972 roku za sprawą zarządzenia prezydenta Richarda Nixona.

W Niemczech tzw. "Vatertag" przypada na czwartek 40 dni po Wielkanocy. Ten dzień jest często początkiem długiego weekendu. W trakcie XX wieku elementem tradycji stało się picie piwa, co, według danych niemieckiej policji, zaowocowało trzykrotnym wzrostem wypadków drogowych związanych z nietrzeźwością.

W Polsce Dzień Ojca ma krótszy staż niż Dzień Matki, który po raz pierwszy obchodzono na terenie naszego kraju w 1914 roku.

Ankietowane przez Informacyjną Agencję Radiową przedszkolaki przekonują, że tata potrafi być surowy i wymagający, ale ogólnie jest fajny. Bo czyta bajki, kupuje zabawki, daje słodycze i można się z nim bawić.

W podzięce za wkład ojców w wychowanie, dzieci zwyczajowo w tym dniu składająca im życzenia i wręczają drobne podarki.

Źródło: onet.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Tata
  Wtorek, 23.06

  Dziękuję za pamięć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.