Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Dla niezamożnych przybędzie 30 tys. mieszkań?

18.06.2015, 10:51:36 Rozmiar tekstu: A A A
Dla niezamożnych przybędzie 30 tys. mieszkań?
Zdjęcie stanowi jedynie ilstrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

- Projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego przyjęty przez rząd przewiduje, że na koniec 2015 r. ruszy reaktywacja społecznego budownictwa czynszowego i rozpocznie się realizacja rządowego programu jego finansowania – czytamy na stronie  biznes.interia.pl

Na realizację tego programu zaplanowano prawie 752 mln zł. - Środki te mają trafić do Funduszu Dopłat. Pozwolą one na udzielenie preferencyjnych kredytów towarzystwom budownictwa społecznego, spółdzielniom mieszkaniowym oraz spółkom gminnym o łącznej kwocie przekraczającej 4 mld zł – informuje biznes.interia.pl

Oznacza to, że przeciągu dziesięciu lat może powstać 30 tysięcy mieszkań, które będą przeznaczone dla osób o umiarkowanych dochodach.

- Zgodnie z projektem czynsz ma w nich nie przekraczać 5 proc. wartości odtworzeniowej lokalu – informuje biznes.interia.pl.- Ważną informacją jest fakt, iż lokale wybudowane przy wykorzystaniu finansowania zwrotnego nie będą mogły być wyodrębniane na własność. Innymi słowy, najemcy nie będą mogli ich nigdy wykupić.

źródło: biznes.interia.pl


opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Dzikus
  Czwartek, 18.06

  Dla osób o umiarkowanych dochodach - śmieszne! Umiarkowane tzn. uśredniony. "4123 zł brutto wyniosła w kwietniu wysokość średniej pensji w Polsce oznacza, że średnio "na rękę" Polacy dostają niecałe 2940 zł miesięcznie." Jestem pracowity, punktualny i sumienny, szybko się uczę szukam stałej pracy za 2940 zł miesięcznie z możliwością rozwoju.Tymczasem wszędzie proponuje się stawkę 8zł/h co daje ~1280zł/m-c ! Ludzi mieszkających w mieszkaniach ZBK nie stać na czynsz a oni wyjeżdżają tu z nowymi mieszkaniami.

 2. 2
  +1
  ~ burzuj
  Czwartek, 18.06

  Nie mam szans na takie mieszkanie... od razu mi lepiej, czuje sie teraz zamozny i z duma bede splacal do konca zycia kredyt hipoteczny...

 3. 3
  0
  ~ Andrzej12345
  Czwartek, 18.06

  Socjalizm to takie błędne koło. Zabiera się pół pensji w podatkach, aby później z przecięciem wstęgi oddać cześć w różnej postaci.

 4. 4
  +8
  ~ AAA
  Czwartek, 18.06

  A mieszkania w ZBK nadal zadłużane ,długi rosną i tym pseudo lokatorom WAŁA zrobicie.Kiedy eksmisje bo za dużo tych dłuzników a chętni na lokale ZBK czekają kolejka długa.

 5. 5
  +3
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 18.06

  Przed wyborami budowa ?, a po wyborach cisza .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.