Środa, 17.07.2019, Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Nie popierasz Dudy, nie możesz służyć do mszy

18.05.2015, 09:18:45 Rozmiar tekstu: A A A
Nie popierasz Dudy, nie możesz służyć do mszy
fot. arch. red.( zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu)

W kościele, a tym bardziej przy ołtarzu jest już tylko miejsce dla osób głosujących na Andrzeja Dudę, a popieranie Bronisława Komorowskiego to "poglądy wykluczające" możliwość służenia do mszy i przyjmowania Komunii Świętej - tak uznano w jednej z parafii w diecezji łódzkiej, gdzie wieloletniego lektora wyrzucono za to, iż nie wstydził się swoich poglądów i głosował na urzędującą głowę państwa.

Od pół wieku służył Kościołowi jako ministrant. Od dwudziestu lat był lektorem w trakcie nabożeństw odbywających się w parafii przy jednym z zakonów żeńskich.

Od wielu lat ta współpraca układała się wyśmienicie, ale w niedzielę mężczyzna otrzymał od zakonnic niespodziewany telefon, w którym te poinformowały go, iż pozwolą mu już służyć przy ołtarzu, ponieważ dowiedziano się o jego poglądach politycznych. Niegodnych - zdaniem zakonnic - prawdziwego katolika.

Dosłownie kilkanaście minut temu otrzymałem od Sióstr telefon, z informacją, że "dziękują mi za ministranturę, ponieważ dowiedziały się, że krytycznie odnoszę się do kandydatury pana Dudy i że jawnie poparłem i popieram pana Komorowskiego, a przy ołtarzu mogą być tylko osoby nieskalane, tym bardziej przystępujące do Komunii świętej, a moje poglądy mnie wykluczają".

W Elblągu natomiast działacze PIS wręczali ulotki wiernym pod Katedrą Św. Mikołaja. Odbywało się to w trakcie uroczystości I Komunii Świętej.
 

Źródło : natemat.pl
 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 12

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Stokłos M.
  Poniedziałek, 18.05

  A już miałem na Dudę głosować ?!

 2. 2
  +7
  ~ zdziwiony
  Poniedziałek, 18.05

  A co mnie to obchodzi?

 3. 3
  --2
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Poniedziałek, 18.05

  Co ja słyszę w wiadomościach publicznego radia? Od prezentu dla dziecka na pierwszą komunię TRZEBA odprowadzic podatek!!! (18.05. PR Jedynka, wiadomości o 6.00). Ta władza jest już tak zdesperowana, że wyciąga łapy nawet po dziecięce marzenia! Od 3 do 15 %, w zależności od stopnia pokrewieństwa darczyńcy. Nie dośc im, że ktoś najpierw musiał zarobic pieniądze aby kupic dziecku prezent. Oczywiście od zarobku zapłacił podatek. Następnie kupując prezent uiścił VAT, najwyższy w Europie. A teraz jeszcze trzeba to zgłosic do Urzędu Skarbowego i zapłacic nawet do 15%. Tfu! Dzieki za taką politykę w wolnej i katolickiej Polsce. Dzięki ci, o PO, przefarbowany PZPRze! Gdzieś jest granica absurdu i śmieszności i właśnie została ona przekroczona!

 4. 4
  +1
  ~ obserwatror
  Poniedziałek, 18.05

  Oj śpioszek ,śpioszek przez dwadzieścia lat i nagle pokazał kim jest ! A politykie wschodnią i wiarę to najlepiej łączyć w Państwie Islamskim jak nie skrócą o głowę.

 5. 5
  --5
  ~ Socjalista
  Poniedziałek, 18.05

  Żydki piorą Wam mózgi ? Ponieważ zachodzi Słońce Narodu, Bronisław niech wytłumaczy Wam dlaczego chciał oddać Polskie Lasy rodakom z Izraela ? Dlaczego głosowanie odbyło się w nocy ? WSI, spotkania z Agenturą Rosji ? Włączcie myślenie ! przestańcie słuchać rządowej pralni mózgów !!!!!! TVN,TVP.....i innych szmatławców !

 6. 6
  0
  ~ do bez ściem proszę
  Poniedziałek, 18.05

  coś się zablokowało ,bo mój głos jest na paluszek w dół.

 7. 7
  +7
  ~ ikiv
  Poniedziałek, 18.05

  To dzieci też mają prawa wyborcze ?

 8. 8
  +11
  ~ powiec
  Poniedziałek, 18.05

  To jest właśnie cała sekta pisowska czyli kłamstwa, pomówienia, szkalowaniei urabianie "ciemnego ludu" tym razem pod głosowanie na marionetkę Kaczyńskiego czyli kandydata Dudę! POwiem wam tak lepszy Bronek ze swoimi niedoskonałościami, niż zakłamany ulizany i zdalnie sterowany Duda!

 9. 9
  +10
  ~ smutny
  Poniedziałek, 18.05

  Byłem wstrząśnięty , czułem obrzydzenie gdy obejrzałem film dokumentalny pt. "Legion Chrystusa", tyle zła w KK pokazanego w tym dokumencie, przy współudziale także Papieża JP II i kard. Dziwisza, jest przerażająca..!

 10. 10
  --10
  ~ w twarz
  Poniedziałek, 18.05

  do ~ Socjalista......Przypominasz sobą, psią kupę, jakich wiele zalega na chodnikach naszego miasta.....Trzeba omijać cię dużym łukiem, by w ciebie nie wdepnąć, psia kupo..! Butów szkoda, no i ten smród......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.