Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Nowy taryfikator mandatów. Sprawdź, ile zapłacisz za przekroczenie prędkości

15.04.2015, 12:40:16 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy taryfikator mandatów. Sprawdź, ile zapłacisz za przekroczenie prędkości
Fot. arch. redakcji

Od soboty, 11 kwietnia, zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów dla pieszych, kierowców i rowerzystów za poważniejsze wykroczenia i przestępstwa. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zapłacimy dwukrotnie więcej niż w terenie niezabudowanym.

Kierowcy ciężarówek dostaną większy niż dotychczas mandat, jeżeli masa ich samochodu przekracza dopuszczoną w przepisie. Opłatę podniesiono z 350 zł do 500 zł. Kary nie unikną też piesi i rowerzyści, którzy poruszają się bez odblasków poza obszarem zabudowanym. Przed 11 kwietnia było to minimum 20 zł, a maksimum 500 zł. Teraz dolny próg mandatu to przynajmniej 100 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta zapłaci też 500 zł zamiast 300. Wprowadzono również obowiązek zakładania kasków dla kierowców quadów, którzy dotychczas nie musieli tego robić. Tu kara, podobnie, jak w przypadku prowadzących jednoślady, pozostaje bez zmian – 100 zł.

Za jazdę samochodem „na podwójnym gazie” podniesiono karę bezwzględnego więzienia z roku na trzy lata. Należy jednak pamiętać, że tak niska kara zostanie zasądzono w przypadku kontroli policyjnej. Kiedy jednak pijany kierowca spowoduje wypadek, kara zostanie podniesiona.


 

Źródło : warszawawpigulce.pl
Zdjęcie : Polskapresse

 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ wyjaśnij
  Środa, 15.04

  ta tabelka obecnie to teraz obecnie czyli mniej niż było? nie rozumiem przesłania. W takim razie o co chodzi? obecnie to jest dzisiaj? czy obecnie to jest wcześniej zanim wszedł nowy taryfikator?

 2. 2
  +3
  ~ Dziadzia
  Środa, 15.04

  Czy ta suszarka to aby nie powinna być równiutko ustawiona w pionie?.Ja tylko tak pyta.Nie znam się na tym,ale biorę tak na chłopski rozum i myślę,że to w jakimś stopniu przekłamuje odczyt prędkości.Obawiam się,że odbita fala powraca takim samym torem jak bumerang. Jeżeli ktoś jest mocny w tym temacie,to bardzo proszę o opinię na ten temat.

 3. 3
  0
  ~ niewidomy
  Środa, 15.04

  Według tabelki mandaty potaniały a nie podrożały. Widzę w tabelce, że obecnie będziemy płacić o wiele mniej niż było ! :)

 4. 4
  0
  ~ MandatorY
  Środa, 15.04

  Powinny być w walucie euro...

 5. 5
  +5
  ~ ROWERZYSTA
  Środa, 15.04

  Zbliżają się wybory i kasa jest potrzebna , dlatego tak szybko uchwalili , Kierowcy od dziś jezdzimy wolno Ja dziś jechalem tam gdzie było 50 km /h jechalem 30km /h mnie się nie spieszy mam czas zobaczymy jakie będa efekty .

 6. 6
  +1
  ~ mieszkaniec
  Środa, 15.04

  A TA MIŁA LALUNIA PUSZCZA OCZKO DO KIEROWCY .

 7. 7
  0
  ~ biker
  Środa, 15.04

  Rowerzysta nie potrzebuje ŻADNYCH odblasków na sobie poza jednym, bedącym obowiązkowym wyposażeniem roweru. Co to za bzdury cytujecie!!!

 8. 8
  +5
  ~ xxxxx
  Środa, 15.04

  CZYTA SIĘ JAKBY BYŁ 01.04. - BZDURY I WPROWADZANIE W BŁĄD - TA TABELKA JESZCZE NIE OBOWIĄZUJE, ROWERZYŚCI NIE MUSZĄ MIEĆ ODBLASKÓW - ROWER TAK, TARYFIKATOR NIE JEST NOWY TYLKO STARY A TO CO WESZŁO TO NOWELIZACJA , JAK NIE BYŁO W TARYFIKATORZE TO MANDAT NP. ZA ELEMENTY ODBLASKOWE BYŁ DO 500ZŁ, TERAZ MOŻE BYĆ TYLKO 100. O JAKICH TO PRZESTĘPSTWACH MÓWI NOWELIZACJA??? NIE MA TAM ŻADNEGO. b z d u r y

 9. 9
  +2
  ~ Kiero
  Czwartek, 16.04

  Ludzie ! ! ! Zacznijmy jeździć z przepisową prędkością. Chytry dwa razy traci. Niech te sku..syny zdechną bez rozbójniczych wpływów do budżetu.

 10. 10
  +7
  ~ Kurny Jota
  Czwartek, 16.04

  Co to zmieni ? Dla biedaka czy 500 czy 1500 to kosmos a dla dorobkiewicza to bez róznicy heheheh palanty. Kiedy w końcu zrozumiecie błazny ze kary pieniężne za wykroczenia powinny byc adekwatnwe do zarobków.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.