Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Polskie drogi najniebezpieczniejsze w całej Europie

12.04.2015, 08:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Polskie drogi najniebezpieczniejsze w całej Europie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu. Fot. Rafał Kadłubowski

W Polsce w latach 2004-2013 długość autostrad wzrosła z 400 do 1500 km. Jednak nowe, lepsze drogi nie idą w parze ze spodziewaną poprawą bezpieczeństwa. Nasze drogi są najniebezpieczniejsze w całej Europie. Tak wynika z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa w Transporcie. 

 

Europejska Rada Bezpieczeństwa w Transporcie zbadała bezpieczeństwo na europejskich autostradach w latach 2004-2013, skupiając się na wypadkach śmiertelnych. Europejskie autostrady stały się bezpieczniejsze w tym okresie, a liczba ofiar spadła o 8 procent. 

 

Polska wypadła w całym podsumowaniu najgorzej. Poprawa bezpieczeństwa wynosi u nas zaledwie 0,7 procent. Rada podkreśla w raporcie, że poprawa w odniesieniu do naszego kraju jest w rzeczywistości większa, bo Polska "niemal czterokrotnie zwiększyła w tym okresie długość autostrad". 

 

Jednak to jak niebezpiecznie jest na naszych autostradach pokazuje wskaźnik wypadków śmiertelnych w odniesieniu do miliarda tzw. samochodokilometrów. Tutaj również Polska znajduje się na szarym końcu państw europejskich. 

 

źródło: onet.pl

oprac.

 

 
IK

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ olek
  Niedziela, 12.04

  Co z tego ze doszło autostrad ale takiego tępactwa i piractwa,bezmózgowia to chyba na całym swiecie nie ma jak w Polsce .

 2. 2
  +3
  ~ pampi - ZAWADA
  Niedziela, 12.04

  olek dokładnie, tak jak piszesz . Przecież zawsze dostosowuje się jazdę , do warunków na drodze a to szerokie pojęcie . Ale po za tym ważne jest , zmniejszenie ilości kierowców na podwójnym gazie , pseudo kierowców , którzy wsiadają bez uprawnień , stanu technicznego pojazdów oraz ich lat używania , bo owszem karoseria nieźle wygląda ale urok pryska , gdy samochód wjedzie na " kanał " : )

 3. 3
  +2
  ~ nieznana
  Niedziela, 12.04

  Właśnie Polska jest największym potencjałem tępactwa, piractwa i bezmózgowia. I coraz więcej się takich rodzi. I jak tu ma być bezpiecznie. I co z tego, że są autostrady i arterie, jak kierowcy są debilami.

 4. 4
  +7
  ~ Ice-T
  Niedziela, 12.04

  W Polsce się tylko karze i podnosi wysokość mandatów jakby to było lekarstwem na wszystko. Kursy na prawo jazdy zamiast nauczyć jeździć uczą tylko rozwiązywania testów i zdania egzaminu to mamy jak mamy.

 5. 5
  +8
  ~ turban
  Niedziela, 12.04

  gdyby w 2012 roku POwcy i ich kolesie nie kradli i nie robili przekretow przy budowie drog na euro to mielibysmy w tej chwili dwa razy więcej autostrad niż mamy teraz. ale POwcy i ich poplecznicy wyczuli gruba kase i kradli co się da nawet paliwo z maszyn budowlanych. kilometr autostrady kosztowal rekordowo drogo a materialu uzyte do budowy sa skandalicznie niskiej jakości.

 6. 6
  +2
  ~ Oswietlony
  Poniedziałek, 13.04

  Najniebezpieczniejsze ? Dziwne, przeciez zapalamy swiatla mijania w dzien. Podobno ma to bardzo pozytywny wpływ na bezpieczeństwo. No nic chyba będzie trzeba zapalać dodatkowo światła przeciwmgielne przednie i tylne w dzień.

 7. 7
  +2
  ~ <DARWIN><<
  Poniedziałek, 13.04

  Jakie drogi takie bezpieczeństwo. Czasem ludzie gnają bo stracili czas w korkach, a w punkcie B muszą być o tej godzinie i kropka. GDZIE SĄ DROGI ZŁODZIEJE Z peło !!!

 8. 8
  +2
  ~ karol
  Poniedziałek, 13.04

  ludzie jakie drogi mamy zenada dwie autostrady w polsce zeby swinie z Po nie rozkradli kasy i dobze rzadzili to bysmy mieli a tak mamy co mamy

 9. 9
  0
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 13.04

  "Jednak nowe, lepsze drogi nie idą w parze ze spodziewaną poprawą bezpieczeństwa." - kolejne brednie z onetu - tusk obiecywał, że wybuduje 6 tysięcy km autostrad - więc gdzie to jest??? Poza tym poprawa bezpieczeństwa jest dokładnie na miare ilości wybudowanych dróg - to co zrobiono, to kropla w morzu potrzeb (już nie wspomne o jakości tych dróg, gdzie autostrady co chwile mają zwężenia i remonty itd. w stosunku do europy zachodniej jestesmy pod tym względem 100 lat za murzynami....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.