Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Prezydent podpisał ustawę. Miejscy piraci drogowi stracą prawo jazdy

03.04.2015, 11:13:15 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent podpisał ustawę. Miejscy piraci drogowi stracą prawo jazdy
Fot. arch. redakcji
REKLAMA

Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego, który będzie surowiej karał nietrzeźwych kierowców oraz miejscowych piratów drogowych.

Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym będą musieli pożegnać się z prawem jazdy na okres trzech miesięcy. Co więcej, w momencie, gdy  złamie on zakaz prowadzenia pojazdu straci dokument na okres pół roku. Gdyby takie działania nie wystarczyły i kierowca znów wsiadłby "za kółko" - całkowicie straci uprawnienia i będzie musiał  ponownie przystąpić do egzaminu państwowego.

Nietrzeźwi kierowcy również będą ostrzej traktowani. Za pierwszym razem mogą oni stracić prawo jazdy na okres aż do 15 lat, a do tego będą musieli wpłacić 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Oprócz tego sąd będzie mógł nakazać montaż blokady alcolock. Recydywiści będą musieli zapłacić co najmniej 10 tysięcy złotych i będzie im groził dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jeżeli ukarana wcześniej osoba zostanie złapana na jeździe bez uprawnień, to będzie jej groziło do dwóch lat więzienia.

Wczoraj swój podpis złożył Prezydent Bronisław Komorowski. Zmiany wejdą w życie 30 dni od momentu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. 

 

Źródło : motogen.pl

MM

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ uuu
  Piątek, 03.04

  Już niedługo każda wyrazista krytyka środowisk budujących swą tożsamość wokół praktykowania zachowań homoseksualnych zostanie uznana za „przestępstwo z nienawiści ze względu na orientację seksualną” - alarmuje Instytut Ordo Iuris.

 2. 2
  +9
  ~ 112
  Piątek, 03.04

  Czy dotyczy to posłów , senatorów i innych z immunitetem. Jak nie to mam gdzieś te państwo - gdzie równouprawnienie

 3. 3
  +9
  ~ nwo
  Piątek, 03.04

  no to jak zwykle przepis tylko dla zwykłego zjadacza chleba... a Ci pseudo biznesmeni? lokalni politycy i inne elyty w dobrych i drogich samochodach też będą karani? bo póki co widzę tylko jak się zatrzymuje normalnych ludzi a te pseudo elity wożą się jak święte krowy, znają komendanta to im wolno tak ? Mało tego, przestrzeganie prawa i przepisów zacząć od właśnie takich ważniaków, polityków, prezesików i dyrektorków która to większość dostała stołek po znajomości. eh... pomarzyć można.

 4. 4
  +11
  ~ JASNOWIDZ
  Piątek, 03.04

  Ten przepis nie dotyczy posłów , senatorow, kórzy lubią szybką jazdę .

 5. 5
  +6
  ~ kierowca
  Piątek, 03.04

  i to jest POwsko/Komorowski sposób na zatłoczone drogi w Polsce - przykręcać tak mocno śrubę aby coraz wieksza liczba osób odpadła z "gry" - ktoś normalny by powiedział: wybudujcie szersze drogi i problemy z zatłoczeniem dróg (a co za tym idzie i z wypadkami) sie skończą - jak to zrobiła swego czasu np. Francja, która miała podobne problemy jak my teraz - ale nie, tutaj u rzadzących PO-KOMORach nie uświadczymy normalnego podejścia, w końcu cały czas stosuja zasadę wprowadzoną jeszcze za tuska, który mawiał "polskość to nienormalność"

 6. 6
  +1
  ~ krokodyl
  Piątek, 03.04

  będzie będzie się działo 50 km na godz. to za mało

 7. 7
  +10
  ~ szkodagadac
  Piątek, 03.04

  Ale prawo jazdy nie jest potrzebne do kierowania autem. Wystarczą kluczyki ;D

 8. 8
  +9
  ~ komuh
  Piątek, 03.04

  znam kilka miejsc pod Elblągiem z terenem zabudowanym gdzie niema nawet domów a znak stoi w krzakach tam to dopiero nadgorliwe psy zrobią sobie polowanie

 9. 9
  +4
  ~ ghdfhj
  Piątek, 03.04

  WOW! Nie wiedziałem, że Wróblewski ma takie kompetencje...! ;)123qaz

 10. 10
  +7
  ~ kierowca
  Piątek, 03.04

  swoim prawka nie zabiorą, a jak coś to nawet oskarżą ofiarę aby się tylko samemu wybielić (oto standardy komorowskiego) http://niezalezna.pl/65743-kolizja-z-limuzyna-komorowskiego-piosenkarka-oskarza-prezydenta-obojetny-na-ludzka-krzywde

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.