Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Trzy urzędniczki zostały zatrzymane

19.03.2015, 08:30:22 Rozmiar tekstu: A A A
CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Trzy urzędniczki zostały zatrzymane

Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy pracownice Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, w tym byłą wicemarszałek. Urzędniczkom zarzuca się między innymi przekroczenie uprawnień oraz działanie na korzyść innych podmiotów - informuje rmf24.pl

Urzędniczki najprawdopodobniej przekazywały informacje dotyczące przetargów związane z organizacją imprez na terenie Warmii i Mazur, by biznesmen, który był wcześniej zatrzymywany przez służby był zatrudniony do obsługi audio-wideo.

Wśród zatrzymanych urzędniczek znajduje się była wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego, sprawująca rolę dyrektorki Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego oraz  kierowniczki biura do spraw normalizacji.

W rozmowie z serwisem rmf24.pl, Zbigniew Czerwiński z olsztyńskiej prokuratury poinformował, że kobietom grozi do 10 lat więzienia. Nie przyznają się one do winy. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe i zawiesił w obowiązkach urzędniczych.

Jak czytamy na stronie, zatrzymania to pokłosie śledztwa, które prowadzi białostocka delegatura CBA. Dotyczy ono Igora H., dyrektora departamentu polityki jakości oraz Władysława B., olsztyńskiego biznesmena. Zatrzymany w listopadzie przez CBA dyrektor miał przyjąć obietnicę wzięcia od firmy biznesmena 27 tysięcy łapówki za umożliwienie wygrania dużej kampanii medialno-wizualnej. Obu zatrzymanym grozi osiem lat więzienia.

 

Źródło : rmf24.pl
 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 19.03

  Korupcja toczy ten kraj , ludzie , czasami nie doceniają tego co mają np : pracy . Ale cóż ...każdy kowalem swojego losu .

 2. 2
  +5
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 19.03

  "biuro do spraw normalizacji" - brzmi nieźle :), aż na usta cisną się słowa piosenki "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie"

 3. 3
  +6
  ~ do głupków
  Czwartek, 19.03

  turban peło WYKRYWA te afery i przekazuje sprawców do osądzenia przez niezawisłe sądy. Ten turban za mocno ci mózg ścisnął i stąd pokłady nienawiści i idiotyzmów wyrzucasz z siebie

 4. 4
  --5
  ~ turban
  Czwartek, 19.03

  do głupków: niezawisle sady? w polsce?!! jaja sobie robisz? a moze glupis?

 5. 5
  +5
  ~ wiocha nie aglomeracja
  Czwartek, 19.03

  non stop przekręty ,olsztyn miasto afer i łapówkarzy.

 6. 6
  --1
  ~ Zdzisław Dyrma. Zasadniczo.
  Czwartek, 19.03

  A kto był wtedy przełożonym tych pań?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.